Директора заводу звинуватили у невиплаті зарплати, але він пішов до суду по компенсацію у 1 мільйон гривень - яким було рішення

Чоловіка звинуватили у невиплаті зарплати працівникам, а згодом вироком суду - виправдали

Суд
Чоловік вимагає від Полтавської обласної прокуратури компенсацію у розмірі 1 мільйона гривень за хибне звинувачення у невиплаті зарплати працівникам на загальну суму 42 068 гривень

Директора ТОВ «Полтавський Ремонтно-механічний завод» звинуватили у невиплаті заробітної плати працівникам на загальну суму 42 068 гривень. Йому повідомили про підозру, а згодом вироком суду виправдали. Він вимагає відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями органів прокуратури у розмірі 1 мільйона гривень. Про це йдеться у рішенні Київського районного суду Полтави, опублікованому 27 серпня 2024 року.

Полтавською окружною прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво в кримінальному провадженні від 30.09.2021 року за ознаками вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 175 Кримінального кодексу України. За версією прокуратури чоловік, перебуваючи на посаді директора ТОВ «Полтавський Ремонтно-механічний завод» не виплачував заробітну плату працівникам вказаного підприємства, у результаті чого, у період з січня 2021 року по 23.09.2021 року, заборгованість по зарплаті перед працівниками охорони підприємства становила 42 068 гривень. 28.01.2022 року йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального проступку за ч. 1 ст. 175 КК України. Вироком суду від 21 жовтня 2022 року громадянина визнали невинуватим та виправдали. 4 квітня 2023 року вказаний виправдувальний вирок набрав законної сили.

Кримінальне провадження відносно чоловіка тривало 1 рік 2 місяці та 8 днів. Безпідставним кримінальним переслідуванням та притягненням до кримінальної відповідальності йому завдано значної моральної шкоди, яку він оцінив у розмірі 1 мільйона гривень.  

"З матеріалів кримінального провадження вбачається, що дізнавачами відділу поліції внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України. Процесуальне керівництво здійснювалося групою прокурорів Полтавської окружної прокуратури. За результатами досудового розслідування 28 січня 2022 року чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 175 КК України. Запобіжний захід відносно нього не обирався. За результатами дізнання 28.01.2022 року обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно громадянина передано до суду. Вироком Київського районного суду Полтави від 21.10.2022 року він визнаний невинуватим та виправданий за ч. 1 ст. 175 КК України. Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 4 квітня 2023 року вирок суду першої інстанції залишено без змін. В даній справі Полтавська обласна прокуратура не заперечує наявності заподіяної позивачу моральної шкоди, однак лише у мінімальному розмірі, визначеному Законом України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури та суду». Позивачем не надано доказів, які підтверджують заподіяння йому моральної шкоди у розмірі 1 мільйона гривень", - заявили у Полтавській обласній прокуратурі.

Яким було рішення суду? 

Суд частково задовольнив позов чоловіка. З державного бюджету України на її користь стягнули кошти у розмірі 113 867 гривень на відшкодування моральної шкоди, заподіяної незаконним притягненням до кримінальної відповідальності.

"Вирішуючи позовні вимоги у частині визначення розміру моральної шкоди, суд враховує, що позивачу запобіжний захід не обирався, інші заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувались, він підозрювався у вчиненні проступку. Будь-які докази, що внаслідок притягнення до кримінальної відповідальності у нього змінився спосіб життя, сімейний стан чи соціальне становище, ним до матеріалів справи не додано. Суд також бере до уваги глибину його душевних страждань, яка підтверджується наданими йому характеристиками. На підставі викладеного, суд визначає розмір заподіяної позивачу моральної шкоди з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати за кожен місяць безпідставного притягнення до кримінальної відповідальності за наступним розрахунком: (14 міс. х 8 тисяч гривень) + (8 тисяч гривень /30 х 7 днів) = 113 867 гривень", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube