«Динамо» програло «Ворсклі», «Маріуполь» переміг в Ужгороді, а «Чорноморець» та «Рух» влаштували гольову стрілянину: результати матчів чотирнадцятого туру Прем'єр-ліги

«Ворскла» перервала серію «Динамо» із тридцяти матчів в УПЛ без поразок.

Програючи один м'яч, «Минай» не реалізував пенальті і пропустив другий гол від «Маріуполя», який грав у меншості. «Ворскла» в Києві завдала «Динамо» першої поразки в поточному чемпіонаті.

Про хід поєдинків Прем'єр-ліги та результати зустрічей повідомляє Інформатор із посиланням на УПЛ.

У суботу, 6 листопада, відбулися три матчі чотирнадцятого туру УПЛ. Відкривали ігрову програму дня «Минай» та «Маріуполь». Команди грали в наступних складах:

Минай: Пеньков, Горін, Матіч, Мякушко, Вишневський, Синьогуб, Месхі, Гончар, Кулієв, Петрусенко, Білоног.

Запасні: Кучер, Хахльов, Семенко, Коваленко, Книш, Байдал, Ахмедзаде, Багайоко, Векляк.

Маріуполь: Турбаєвський, Драмбаєв, Мампассі, Меліченко, Стасюк. Петерман, Мишньов, Топалов, Очеретько, Кащук, В'юнник.

Запасні: Жук, Микицей, Удод, Босанчич, Клименко, Шостак, Спіровський, Микитишин, Світюха.

Початок матчу пройшов без гострих моментів біля воріт суперників. Команди вели боротьбу в центрі поля та практично не доходили до воріт один одного. На 17-й хвилині Мякушко ідеальним пасом вивів партнера на ударну позицію, але Кулієв жорстко прийняв м'яч і момент упустив. «Маріуполь» відповів на 26-й хвилині. М'яч після удару В'юнника ковзнув по перекладині воріт «Минаю» і вийшов за межі поля. «Маріуполь» відкрив рахунок на 45-й хвилині. Топалов із лівого флангу подав у штрафний майданчик, а Кащук із лінії воротарського в один дотик переправив м'яч у сітку.

На 56-й хвилині «Маріуполь» втратив можливість забити другий м'яч. Пеньков перехопив простріл Топалова в штрафний майданчик, ігровий снаряд відскочив до Очеретька, який бив порожніми воротами, але потрапив у захисника «Минаю», який стояв на лінії. На 73-й хвилині «Маріуполь» залишився в меншості. Очеретько в центрі поля стрибнув у ноги супернику та побачив перед собою червону картку. А на 77-й хвилині арбітр призначила пенальті у ворота «Маріуполя» за гру рукою. Гончар з одинадцятиметрової позначки пробив трохи ліворуч від центру й Турбаєвський намертво забрав м'яч.

Розплата настала на 82-й хвилині. Матіч буквально подарував м'яч супернику, Кащук вийшов віч-на-віч, обіграв воротаря й забив у порожні ворота. Через 8 хвилин «Маріуполь» міг забити ще, але Пеньков на лінії воріт ногами відбив удар Мишньова з десяти метрів. На 7-й компенсованій хвилині Ахмедзаде, невдоволений жовтою карткою, іронічно поплескав на адресу арбітра, за що відразу отримав друге попередження й залишив поле, зрівнявши склади команд.

Лідер чемпіонату України «Динамо» зустрілося з турнірної таблиці «Ворсклою», що розташувалася на четвертому рядку. Склади команд:

Динамо: Бущан, Тимчик, Забарний, Кендзьора, Караваєв, Сидорчук, Циганков, Шапаренко, Буяльський, де Пена, Рамірес.

Запасні: Бойко, Сирота, Шабанов, Шепелєв, Андрієвський, Гармаш, Антюх, Вербич, Вітіньо.

Ворскла: Різник, Чеснаков, Тамм, Яворський, Пердута, Пуцлін, Тілль, Якубу, Степанюк, Кане, Рангел.

Запасні: Ткаченко, Челядін, Кравчук, Амількар, Кушніренко, Павлюк.

На початку матчу невеликою перевагою володіли господарі поля. «Динамо» провело кілька атак, які нічим особливо небезпечними не закінчилися. «Ворскла» намагалася пробитися до володіння Бущана за рахунок довгих передач, проте виграти верхову боротьбу не завжди виходило. Поступово «Динамо» перевело гру на половину поля «Ворскли». На 22-й хвилині де Пена підібрав м'яч після розіграшу кутового і з-за меж штрафного майданчика пробив впритул із лівою штангою. За 5 хвилин гості провели чи не першу контратаку. Пердута подав із правого флангу, м'яч трохи зрізався з ноги та опустився на перекладину воріт «Динамо».

На 34-й хвилині гості відкрили рахунок. Тілль навісив зі штрафного, а Рангел, випередивши Забарного, головою відправив м'яч у лівий кут воріт «Динамо». Господарі кинулися відіграватись. Тимчик небезпечно прострілив із правого флангу, проте Рамірес зволікав і Тілль встиг заблокувати удар. Невдовзі ще з одним ударом Раміреса без проблем впорався Різник.

На початку другого тайму Кендзьора двічі ставав героєм епізодів біля своїх воріт. Спершу легіонер «Динамо» заблокував удар Рангела, а за кілька хвилин перервав небезпечний простріл із лівого флангу на Рангела, що знаходився перед вільним кутом воріт. На 61-й хвилині Гармаш головою замикав закид Циганкова, але Різник парирував удар.

Напруга біля воріт «Ворскли» наростала. Гості дедалі рідше переходили центральну лінію, зосередившись на обороні. Один із рідкісних візитів «Ворскли» до штрафного майданчика «Динамо» завершився зіткненням Сидорчука та Степанюка. Після перегляду повтору арбітр призначив пенальті. Тілль з одинадцятиметрової позначки пробив у лівий кут, а Бущан не дістав м'яч, хоч і вгадав напрямок удару.

На 80-й хвилині «Ворскла» залишилася в меншості. Кравчук примудрився за дві хвилини отримати дві жовті картки та під гнівним поглядом тренера «Ворскли» вирушив у роздягальню. «Динамо» перейшло на дальні удари, однак Різника вони зненацька не застали. А ось далекий удар Степанюка взяла на себе штанга воріт «Динамо».

На 5-й компенсованій хвилині Вітіньо ударом із воротарського майданчика під поперечину відіграв один м'яч. Потім на стандарти до штрафного майданчика «Ворскли» став приходити Бущан. Проте врятувати матч «Динамо» так і не вдалося. Кияни зазнали першої поразки в поточному чемпіонаті. Своєю чергою загострилася боротьба за лідерство між «Шахтарем» та «Динамо».

Завершували ігровий день «Чорноморець» та «Рух». На поле команди вийшли в наступних складах:

Чорноморець: Кучерук, Дубко, Біловар, Скорко, Кузик, Михайленко, Вачіберадзе, Цітаішвілі, Авагімян, Ісаєнко, Ванат.

Запасні: Варакута, Путря, Тлумак, С. Кравченко, Брагару, Білошевський, Кадірі, Долгов, Бугай.

Рух: Паньків, Ляч, Сич, Карасюк, Федорчук, Білий, Альваренга, Мисик, Борячук, Таллес, Мартинюк.

Запасні: Бандура, Сапуга, де Розаріо, Притула, Бойчук, Руніч, Стаменковіч, Кухарук, Гагун.

Поєдинок перенесли з Одеси до Львова через підготовку одеського стадіону до матчу збірної України. Проте номінальним господарем поля лишився «Чорноморець». У другому колі команди зіграють в Одесі, і тоді в ролі господарів поля виступить «Рух».

Матч активніше розпочав «Чорноморець». На 4-й хвилині Цітаішвілі здійснив рейд до воріт «Руху». Пройшовши шляхом чотирьох суперників гравець «Чорноморця» пробив поряд зі штангою. Одеський клуб рахунок контролю м'яча диктував супернику свої умови. «Рух» досить рідко підходив до штрафного майданчика суперника. Одна з таких вилазок завершилася ударом Альваренги значно вищою за мету.

Перевага «Чорноморця» втілилася в гол на 30-й хвилині. Паньків відбив удар Авагімяна, а ось добити м'яч у ворота Ванату не змогли перешкодити ні голкіпер, ні захисники. Через 8 хвилин «Рух» пропустив вдруге. Авагімян завершив комбінацію «Чорноморця» ударом з-за меж штрафного майданчика в правий нижній кут.

На 53-й хвилині Кучерук, граючи на виході, промахнувся повз м'яч і кулаком влучив у голову гравцю «Руху». Арбітр призначив одинадцятиметровий та показав голкіперу «Чорноморця» жовту картку. Пенальті взявся виконати Борячук та пробив у правий кут. Кучерук удар парирував, виправивши свою помилку. На 57-й хвилині спрацювало знамените футбольне правило: «не забиваєш ти – забивають тобі». «Чорноморець» провів контратаку й Цітаішвілі ударом із лінії півкола штрафного майданчика закрутив м'яч під ліву штангу.

На 67-й хвилині «Рух» відіграв один м'яч. Мартинюк ударом зі штрафного в обхід стінки відправив ігровий снаряд у нижній лівий кут. Вже в наступній атаці Бойчук перевірив на міцність перекладину воріт «Чорноморця». На 71-й хвилині Федорчук ударом з-за меж штрафного майданчика в лівий кут скоротив різницю в рахунку до мінімуму. Через 8 хвилин «Рух» зрівняв рахунок. Федорчук пробив із лінії штрафного майданчика, м'яч потрапив у спину Михайленка і шмигнув у лівий кут воріт «Чорноморця».

Одесити не опустили руки, провели контратаку та на 83-й хвилині вийшли вперед. Михайленко віддав під удар партнеру, Тлумак завдав удару в правий кут, голкіпер «Руху» майже відбив, але м'яч тихенько вкотився за лінію воріт. Потім тренер «Чорноморця» за надмірну емоційність отримав другу жовту картку та залишив технічну зону. Відсутність наставника не завадила одеситам утримати переможний рахунок. Руху на фінальний штурм уже не вистачило ні фізичних, ні моральних сил.

• «Минай» - «Маріуполь» 0:2 (Кащук, 45, 82);
  • «Динамо» - «Ворскла» 1:2 (Вітіньо, 90+5 - Рангел, 34, Тілль, 74 (с пен.));
  • «Чорноморець» - «Рух» 4:3 (Ванат, 30, Авагімян, 38, Цітаішвілі, 57, Тлумак, 83 - Мартинюк, 67, Федорчук, 71, 79).
Турнирная таблица УПЛ
Турнірна таблиця УПЛ

Матчі 14-го туру УПЛ, що залишилися, пройдуть 7 листопада. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про хід першого поєдинку чотирнадцятого туру УПЛ «Олександрія» - «Металіст 1925», а також про результати поєдинків Української хокейної ліги та баскетбольної Суперліги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.