«Динамо» достроково виграло чемпіонат України сезону 2020/21

Київський клуб повернув собі титул чемпіона України після п'ятирічної перерви.

«Динамо» в домашньому матчі розгромило «Інгулець». «Олександрія» обіграла «Шахтар», а «Зоря» здолала «Олімпік».

Про перебіг подій в матчах Прем'єр-ліги повідомляє Інформатор з посиланням на УПЛ .

У неділю, 25 квітня, відбулися три матчі 23-го туру УПЛ. У першому матчі дня «Зоря» приймала «Олімпік». Команди знаходяться на різних полюсах турнірної таблиці. «Зоря» займає третю сходинку турнірної таблиці, а «Олімпік» веде боротьбу за виживання в еліті.

«Зоря» активніше розпочала зустріч і провела кілька атак. Оборона «Олімпіка» до пори справлялася з діями суперників, але незабаром допустила помилку. На 11-й хвилині Зотько збив Кочергіна, і арбітр призначив пенальті у ворота «Олімпіка». Одинадцятиметровий впевнено реалізував Юрченко, відкривши рахунок в матчі.

Після голу гра трохи вирівнялася, але все одно територіальною перевагою володіла «Зоря». У «Олімпіка» мало що виходило в атаці. Гравці команди гостей рідко підходили до штрафного «Зорі», не кажучи вже про небезпечні удари по воротах. За весь перший тайм «Олімпік» так і не завдав жодного удару в площину воріт суперника.

На початку другого тайму «Олімпік» провів невелику атаку. Пасіч пробив сходу, а Абу Ханна прийняв удар на себе. На 53-й хвилині вже «Олімпік» заробив пенальті, після того, як Фаворов руками завалив Тейшейру. Каргбо з «точки» пробив в правий нижній кут. І хоча воротар «Зорі» Василь стрибнув по удару, відбити м'яч не зміг.

На 62-й хвилині після прострілу з правого флангу Кочергін пробив у лічених сантиметрах від ближньої штанги воріт «Олімпіка». Шахаб вийшов на заміну, і через чотири хвилини забив у ворота своєї колишньої команди. Луньов прийняв передачу з флангу, а Шахаб відправив м'яч у нижній кут воріт «Олімпіка». На 76-й хвилині Сайядманеш вийшов на ударну позицію, але програв дуель воротареві «Олімпіка» Кичаку.

Через 10 хвилин Кичак парирував удар Шахаба, потім Зотько підібрав той що відскочив від голкіпера м'яч. В цілому, в час, що залишився до кінця поєдинку , швидше  «Зоря» могла б забити третій, ніж «Олімпік» зрівняти рахунок.

В Олександрії однойменний футбольний клуб приймав «Шахтар». Після поразки в матчі з «Динамо» у «Шахтаря залишалися лише теоретичні шанси на перемогу в чемпіонаті, адже складно уявити, що кияни не виграють хоча б один з решти чотирьох поєдинків.

«Шахтар» відразу пішов в атаку і на перших хвилинах завдав кілька ударів по воротах Паньківа. «Олександрія» потурбувала воротаря «Шахтаря» на 19-й хвилині, але удар Ковальця для Трубіна проблем не створив. На 20-й хвилині Бондар отримав травму і покинув поле на ношах. Тренеру «Шахтаря» довелося проводити відразу дві заміни. Бондаря по позиції замінив Віта, а через ліміт на легіонерів замість Додо вийшов Болбат.

На 35-й хвилині Шастал з лінії воротарського пробив по воротах «Шахтаря», але влучив у суперника. А на 42-й хвилині після перегляду відео-повторів арбітр призначив пенальті у ворота «Шахтаря» за гру рукою Тете. Одинадцятиметровий ударом в лівий нижній кут реалізував Гречишкін. Причому при ударі м'яч порвав сітку і вискочив з воріт.

На 54-й хвилині господарі провели результативну контратаку. Ковалець пройшов по правому флангу і прострілив у центр штрафного. Удар Третьякова Трубін відбив, а Шастал без перешкод з боку гравців оборони добив м'яч у сітку.

У «Шахтаря» мало що виходило в атаці. Часом здавалося, що команда змирилася з поразкою і втратою чемпіонського титулу. І тільки на 85-й хвилині «гірники» створили гострий момент, але Фернандо головою пробив поруч зі штангою. «Шахтар» склав чемпіонські повноваження і тепер команді належить непроста боротьба з «Зорею» за друге місце.

У Києві «Динамо» приймало «Інгулець». Відрив від «Шахтаря» у 10 очок за 4 тури до фінішу дозволяв «динамівцям» відчувати себе спокійно на чолі турнірної таблиці. Більш того, в поєдинку з «Інгульцем» київське «Динамо» в разі перемоги могло офіційно оформити чемпіонство.

«Динамо» з перших хвилин заволоділо м'ячем і прийнялося промацувати оборону «Інгульця» на предмет вразливих місць. І вже на 4-й хвилині господарі відкрили рахунок. Де Піна навісив в штрафну, а Забарний головою відправив м'яч у ворота. А на 14-й хвилині «Динамо» забило другий м'яч. Шапаренко зі штрафного з лівого флангу навісив на дальню штангу, і Бесєдін, в падінні, переправив м'яч в сітку.

Де Піна на 17-й хвилині приклався до м'яча, і голкіперу «Інгульця» Кринському довелося потрудитися, щоб відбити удар, спрямований під поперечину. Через 5 хвилин Кринський невдало зіграв на виході і збив Буяльського. Арбітр спершу призначив пенальті, але після консультації з VAR змінив рішення, тому як порушував правила воротар «Інгульця» до лінії штрафної. На 35-й хвилині Миколенко вирвався до воріт «Інгульця», а Кринський встиг ногою парирувати удар захисника «Динамо».

На початку другого тайму «Динамо» забило втретє. Кринський відбив два удари, але Циганков все ж заштовхав м'яч у ворота. Через чотири хвилини Кринський виручив «Інгулець», парирував удар Андрієвського. Але на 71-й хвилині рахунок все ж став 4: 0. Циганков потужно пробив з правого краю штрафного, і м'яч від поперечини опинився в сітці.

«Динамо» продовжувало атакувати. На 82-й хвилині Андрієвський потужно пробив з-за меж штрафного. Кринський перевів м'яч на кутовий, ніж тільки відстрочив гол в свої ворота. Пішла подача з кута поля, Кринський спершу пішов на перехоплення, але потім зупинився, а Попов головою відправив м'яч у сітку.

Велика перемога над «Інгульцем» принесла «Динамо» дострокову перемогу в Прем'єр-лізі. До цього протягом п'яти сезонів незмінним чемпіоном був «Шахтар».

• «Зоря» - «Олімпік» 2: 1 (Юрченко, 12 (з пен), Шахаб, 71 - Каргбо, 54 (з пен.);
  • «Олександрія» - «Шахтар» 2: 0 (Гречишкін, 44, (з пен .), сновигають, 54);
  • «Динамо» - «Інгулець» 5: 0 (Забарний, 4, Бесєдін, 14, Циганков, 48, 71, Попов, 82).

Матчі 24-го туру УПЛ відбудуться 1 і 2-го травня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результатах матчів 23-го туру УПЛ, про виступ українських спортсменів на чемпіонаті Європи з боротьби,а також про матчі баскетбольної Суперліги і про завоювання «Донбасом» звання чемпіона України з хокею.