Більше не у складі Червоного Хреста: Білорусь виключили з міжнародної організації за депортацію українських дітей

Читать на русском

Білоруський Червоний Хрест під "санкціями" колег з інших країн

Читать на русском
Червоний Хрест
Норма набула чинності 1 грудня

Білоруський Червоний Хрест під "санкціями" колег з інших країн

Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста 1 грудня позбавила членства Білоруський Червоний Хрест. Також було припинено його фінансування. Сталося це через те, що країна бере участь у депортації українських дітей.

Про рішення повідомила пресслужба Міжнародного комітету Червоного Хреста. У заяві зазначено, що організація не виконала вимоги щодо звільнення з посади  її керівника – Дмитра Шевцова. Він особисто брав участь у депортації українських дітей до Білорусі та відвідував тимчасово окуповані Донецька та Луганська в одязі окупантів з Z-символікою.

"Усунення є результатом невиконання білоруським Червоним Хрестом вимоги про зняття з посади пана Дмитра Шевцова, генерального секретаря Національного Товариства", - заявили у Червоному Хресті.

Відтепер Червоний Хрест Білорусі не зможе брати участь у Генеральній асамблеї Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та голосувати на будь-яких статутних зборах. Проте ці "санкції" можуть бути зняті, якщо білоруський Червоний Хрест усуне з посади свого керівника. 

Депортація українських дітей

Окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у різні регіони РФ, до Білорусі та у тимчасово окупований Крим. Дітям нав'язують чужу ідеологію та навіть змінюють ім'я та прізвища, щоб повністю знищити ідентичність.

Тільки на території Білорусі діє 13 спеціальних закладів, куди привозять дітей з України. За підрахунками там перебуває 2150 неповнолітніх дітей-сиріт. Загальне число дітей наразі невідоме.

Саме через незаконну депортацію українських дітей Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордер на арешт російського диктатора путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової. Також розглядається можливість видачі ордера на арешт і білоруському лідеру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.