У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В Держдепі закликали оснастити Київ сучасними системами ППО
Росія перетворила Крим на величезну військову базу. У США вважають, що півострів є територією України. Відповідно вони не стануть суперечити рішенням української сторони атакувати військові об’єкти.
Про це сказала заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд, пише Укрінформ. Вона нагадала, що російська окупаційна влада, як тільки захопила півострів, одразу вдалася до масових порушень прав людини, переслідування кримських татар та інших, хто не погоджувався з окупацією.
"Я не оцінюватиму наперед, де українці вирішать воювати або яке рішення приймуть щодо Криму в короткостроковій, середньостроковій чи довгостроковій перспективах, але ми визнаємо, що Крим – це Україна",- зауважила Нуланд.
Крім того, росія перетворила Крим на військову базу, яку використала для повномасштабного наступу на решту території України. Тож, за її словами, військові бази рф у Криму слід вважати легітимними цілями для ЗСУ. При цьому, Нуланд зауважила, що Україна не доб’ється безпеки, якщо Крим як мінімум, не буде демілітаризованим. Вона повідомила, що в Вашингтоні розглядають можливості для поставок в Україну не лише зброї, необхідної зараз на полі бою для перемоги, але й для подальшого стримування рф після завершення війни.
У цьому зв’язку вона зауважила, що Україні для цього потрібна розвинути й стійка ППО. Крім того, українцям "знадобиться набагато міцніша оборона кордонів, кращі радари та системи раннього попередження, щоби бути впевненими, що рф не зможе вторгнутися знову".
16 лютого видання Politico писало, що спроба України повернути окупований Крим стануть для російського диктатора володимира путіна "червоною лінією". Це може призвести до ширшої реакції Москви. Таку думку висловив державний секретар США Ентоні Блінкен під час розмови з експертами. Свій прогноз він озвучив після того, як його запитали, чи готові США допомогти Україні реалізувати її довгострокову мету щодо повернення території, захопленої російськими військами. За словами чотирьох співрозмовників видання, знайомих із реакцією Блінкена, він повідомив, що США "не заохочують активно Україну до повернення Криму", але рішення ухвалює лише Київ. Основна увага адміністрації США спрямована на те, щоб допомогти Україні просунутися туди, де триває боротьба – переважно на Сході України. Блінкен, за словами співрозмовників, дав зрозуміти, що США не вважають розумним кроком наступ на Крим. Але, як розцінили його слова інші учасники дискусії, надалі Блінкен "може бути відкритішим для потенційної української гри за Крим".
Нагадаємо, Німеччина допоможе Україні відновитись після російських обстрілів. Крім того, президент Польщі припускає перемогу росії, якщо Захід не поквапиться зі зброєю.
Також Інформатор писав, чи зможе зміна генсека НАТО вплинути на допомогу Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.