У США не вважають за розумним крок іти в наступ для деокупації Криму
Спроба України повернути окупований Крим стануть для російського диктатора володимира путіна "червоною лінією". Це може призвести до ширшої реакції Москви. Таку думку висловив державний секретар США Ентоні Блінкен під час розмови з експертами.
Про це пише Politico. Свій прогноз Блінкен озвучив після того, як його запитали, чи готові США допомогти Україні реалізувати її довгострокову мету щодо повернення території, захопленої російськими військами.
За словами чотирьох співрозмовників, знайомих із реакцією Блінкена, він повідомив, що США "не заохочують активно Україну до повернення Криму", але рішення ухвалює лише Київ. Основна увага адміністрації США спрямована на те, щоб допомогти Україні просунутися туди, де триває боротьба – переважно на Сході України.
Блінкен, за словами співрозмовників, дав зрозуміти, що США не вважають розумним кроком наступ на Крим. Але, як розцінили його слова інші учасники дискусії, надалі Блінкен "може бути відкритішим для потенційної української гри за Крим".
"Загалом повідомлення полягає в тому, що існує велика невизначеність щодо того, як усе піде далі, з реальними питаннями про здатність будь-якої зі сторін досягти великих успіхів", — сказав один із співрозмовників.
Крим рясніє засобами ППО, складами боєприпасів та десятками тисяч російських військовослужбовців. Багато з цих піхотних підрозділів знаходяться на укріплених позиціях, що розтягнулися на сотні миль уздовж річки Дніпро.
"Українським військам буде складно прорватися через ці російські рубежі, навіть за наявності артилерії та бронетехніки від західних донорів", - пише Politico.
Водночас Білий дім відмовляється надавати Україні ракети ATACMS, посилаючись на їхню нестачу. Хоча, судячи з тону статті Politico, це швидше пов'язано з небажанням переходити чергову "червону лінію".
У тимчасово окупованому Криму загарбники зводять укріплення та підтягують війська. У північній частині знаходиться велика кількість рашистів. Війська рф, які знаходяться у районі села Степове, повинні забезпечувати трасу Е-105. У Криму фактично по кожній важливій трасі сконцентровано до 5 БТГ. Вони готуються до оборони півострова, а не до масштабного наступу на Півдні України. Росіяни також продовжують знімати зі зберігання старе озброєння, я от танки та гаубиці, щоб якось компенсувати втрати, які вони мають на Півдні. Але вони не відправляють нової сучасної зброї, у них з цим проблеми. Вони приділяють увагу Півдню, виключно як плацдарму для оборони, а не якогось масштабного наступу. ЗСУ можуть використовувати комплекси HIMARS для ударів по окупантах у Криму, і у США це прекрасно усвідомлюють. Нещодавно колишній командувач Сухопутних сил США у Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес заявив, що Збройні сили України можуть звільнити Крим від окупантів до кінця літа. Але деокупація півострова потребує додаткових засобів. Нашій країні необхідна високоточна зброя більшої дальності.
Нагадаємо, Німеччина допоможе Україні відновитись після російських обстрілів. Крім того, президент Польщі припускає перемогу росії, якщо Захід не поквапиться зі зброєю.
Також Інформатор писав, чи зможе зміна генсека НАТО вплинути на допомогу Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.