Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Під час воєнного стану є 3 види відпусток для військових. Волонтери радять не нехтувати можливістю відпочити
Військові мають законні підстави, щоб перепочити. Для цього передбачена щорічна основна відпустка, відпустка за сімейними обставинами та відпустка у зв'язку з хворобою або для лікування після поранення.
Про це пише Волонтерське Об'єднання "Vesta" у соцмережі.
«Щорічна основна відпустка. Це умовно звичайна відпустка, як на роботі, загальною тривалістю до 30 календарних днів. Але куди ж без «але». Надається вона частинами протягом року не більше ніж 15 днів поспіль. Невідгуляні дні відпустки компенсуються фінансово», - розповіли волонтери на своїй сторінці в соцмережі.
Надати таку відпустку можуть лише за умови, якщо водночас у підрозділі відсутні з тих чи інших причин не більше ніж 30% військових певної (вашої) категорії.
«Відпустка за сімейними обставинами. Надається, як можна здогадатися, за сімейними обставинами, які документально підтверджені. Це може бути догляд за хворим членом сім'ї, після операції, наприклад, народження дитини, весілля, похорон когось із членів сім'ї тощо. Така відпустка триває не більше ніж 10 днів зі збереженням грошового забезпечення», - йдеться у повідомленні.
Також можна отримати відпустку у зв'язку з лікуванням.
«Надається на підставі висновку військово-лікарняної комісії (сумнозвісного ВЛК). Підставою може бути як хронічне чи набуте захворювання не пов'язане з війною, так і поранення, контузія чи каліцтво отримане в ході бойових дій. Відпустка знову ж таки надається зі збереженням матеріального та грошового забезпечення», - пояснили волонтери.
Тривалість такої відпустки залежить від характеру і тяжкості захворювання або поранення. Але загальний час перебування у лікарні чи шпиталі та відпустці після не може перевищувати 4 місяців поспіль.
«Після закінчення строку безперервного перебування на лікуванні у закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) військовослужбовець підлягає огляду військово-лікарською комісією для вирішення питання про придатність його до військової служби», - нагадали військовим.
Кожна із цих відпусток надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
Раніше Інформатор писав, що Верховна Рада спростила отримання військовослужбовцями статусу УБД.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.