Дефолту не буде: Байден підписав закон про підвищення стелі держборгу США

Читать на русском

Джо Байден 3 червня підписав "Закон про фіскальну відповідальність 2023 року"

Читать на русском
Байден
Байден сподівається, що закон дозволить уникнути першого в історії дефолту

Джо Байден 3 червня підписав "Закон про фіскальну відповідальність 2023 року"

Президент США Джо Байден підписав закон, що призупиняє дію стелі державного боргу США. Таким чином Палата представників і Сенат сподіваються зупинити перший в історії Штатів дефолт. 

Байден підписав закон 3 червня. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

"У суботу, 3 червня 2023 року, президент підписав закон 3746, "Про фіскальну відповідальність 2023 року", який призупиняє дію ліміту державного боргу до 1 січня 2025 року та збільшує ліміт 2 січня 2025 року для виконання зобов’язань, виданих протягом періоду призупинення; встановлює нові дискреційні ліміти витрат, виділяє фінансування для Фонду токсичних впливів Вірджинії та скасовує певні залишки без зобов’язань", — йдеться у повідомленні.

Закон ухвалили цього тижня після того, як Байден і спікер Палати представників Кевін Маккарті нарешті дійшли згоди. Цьому посприяло Міністерство фінансів, яке попередило, що не зможе оплатити всі свої рахунки 5 червня, якщо Конгрес не прийме рішення до того часу.

Чому цей закон важливий? 

Цей закон відтерміновує дію встановленого законом ліміту федеральних запозичень до початку 2025 року. На відміну від більшості інших розвинених країн, Сполучені Штати обмежують суму боргу, яку може запозичити уряд, незалежно від будь-яких витрат, виділених законодавчим органом.

Окрім цього закон розширює вимоги до роботи за окремими федеральними програмами, змінює процеси екологічної перевірки і припиняє призупинення виплат федеральних студентських позик.

Востаннє ліміт держборгу підіймали у 2011 році. Однак це призвело лиш до збільшення вартості запозичень. Поточний ліміт боргу в 31,4 трильйона доларів досягнули у січні, але Міністерство фінансів вжило надзвичайних заходів, щоб продовжити фінансування діяльності уряду, інакше забракло б грошей і довелося оголошувати дефолт за борговими зобов'язаннями

Зазначимо, за останні сім десятиліть ліміт державного боргу підвищувався 78 разів.

Чому Америка зайшла в борги?

Причиною дефолту називають суперечки між республіканцями та демократами, які розв'язалися щодо теми федеральних запозичень. Тоді фіскальної катастрофи вдалося уникнути. Але США втратили найвищий кредитний рейтинг, що зробило запозичення для країни дорожчими та призвело до загрозливої ситуації. Пізніше республіканці тиснули на Джо Байдена й вимагали скоротити витрати. А демократи навпаки наполягали на підвищення "стелі" держборгу.

Врешті-решт, у січні 2023 року США сума боргу досягла 31,4 трильйона доларів. Зазначалось, що уряд отримує менше грошей з податків, ніж витрачає.  Скарбниця держави почала інтенсивно використовувати готівку як засіб "надзвичайних заходів". Що ймовірно могло б спричинити дефолт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.