Стало відомо, де ВПО шукати інформацію про прихисток та державну допомогу
Українці, які мають статус Вимушено переміщених осіб, стикаються з чималою кількістю процедур. Зокрема, оформленням соціальних виплат, плануванням переїзду, пошуком житла тощо. Стало відомо, де можна шукати актуальну інформацію для переселенців швидко та зручно.
Про це розповіли в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій. Урядовці поділилися переліком корисних онлайн-ботів, які допоможуть переселенцям з важливою інформацією. Нижче надається перелік.
"Дитина не сама". Це чат-бот, який пояснює, що треба робити у випадку зникнення дитини. Також можна отримати дані щодо тимчасового прихистку. Скористатися ботом можна за посиланням.
"Знайди рідних". Цей бот створено для того, щоб шукати друзів або близьких, з якими через повномасштабну війну було втрачено зв'язок. Крім того, за посиланням можна залишити і свої контакти, щоб родичі могли вас знайти.
"EducationUaBot". Це бот з корисною інформацією про освіту за кордоном. Тут можна дізнатися про дитячі садки або школи, куди можна влаштувати дитину. Крім того, є рекомендації про гуртки, дитячі заходи, відновлення документів тощо. Скористатися ним можна у Telegram і Viber.
"SaveUA". Це бот для адресної допомоги, який об'єднує волонтерів і людей, які потребують підтримки. Бот доступний у Telegram і Viber.
"ТурБОТА про ВПО". Це бот, за допомогою якого можна знайти житло у новому регіоні, дізнатися, які документи необхідні для оформлення статусу ВПО, як і де отримати допомогу, адреси та номери телефонів ЦНАПів тощо. Скористатися можна за посиланням.
Раніше стало відомо, що Естонська рада у справах біженців реалізує нову програму допомоги. В рамках цієї програми українці, які постраждали від війни, можуть отримати виплати в розмірі 3 600 гривень на одну особу. Ці кошти надходитимуть на банківський рахунок протягом трьох місяців.
"Будь ласка, врахуйте, що вся гуманітарна допомога надається безкоштовно! Якщо хтось просить Вас заплатити, зробити щось неприйнятне або надати якусь послуги чи сексуальні дії в обмін на допомогу, скажіть “ні” та зателефонуйте на гарячу лінію наших партнерів 0-800-309-110 / 0-800-30-77-11 / 0-800-331-800", - зазначили організатори.
Також повідомлялося, що переселенці в Центрі психологічної реабілітації за методом Мюррей, який працює в Полтаві, можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу. Зокрема, там експерти проводять групові обговорення та арттерапевтичні заняття. Які послуги там можна отримати безкоштовно:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.