ДБР повідомило про підозру директору ФСБ РФ Олександру Бортнікову та ще 20 російським генералам: подробиці справи

Бортніков відомий планом придушення протестів у Києві у 2013-2014 роках, які розроблялися задля збереження керівного складу при владі

Директор російської ФСБ Олександр Бортніков
ДБР висунуло звинувачення керівництву ФСБ РФ за злочинний план придушення Майдану

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру директору Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ Олександру Бортнікову та ще 20 генералам ФСБ. Згідно з інформацією ДБР, Бортніков підозрюється в організації державної зради колишнім керівництвом СБУ, розпалюванні національної ворожнечі в Україні та незаконному перешкоджанні протестам у 2013-2014 роках. Йдеться про так звані "Справи Майдану", план розгону якого і розробив Бортніков.

У повідомленні ДБР зазначено, що окрім Бортнікова, підозри висунуті 20 високопосадовцям спецслужб РФ, серед яких директор Росгвардії Віктор Золотов та інші генерали ФСБ. Зокрема, ДБР зібрало докази підривної діяльності російської спецслужби та особисто Бортнікова проти України.

Бортніков розробив злочинний план для придушення протестів у 2013-2014 роках з метою збереження тодішнього керівного режиму в Україні, що повинно було призвести до подальшої анексії частини України під виглядом "громадянського протистояння". Одним із ключових завдань ФСБ було недопущення вступу України в Євросоюз і НАТО, що загрожувало планам Кремля щодо поглинання колишніх радянських республік. Відмова українського керівництва від євроінтеграції була спланована РФ, зокрема, з метою попередження протестів та розроблення сценаріїв їх силового розгону.

У жовтні 2013 року до України приїжджав секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев для інструктажу керівництва РНБО щодо силового розгону потенційних протестів. Бортніков дав завдання тодішньому голові СБУ, який мав російське громадянство, сприяти працівникам ФСБ у їхній підривній діяльності. Перший заступник голови СБУ — керівник Антитерористичного центру, у листопаді-грудні 2013 року привів підлеглих спецпризначенців у підвищену готовність, визначивши рівень терористичної загрози як "потенційна", прирівнюючи протестувальників до потенційних терористів.

У грудні 2013 року командувач Внутрішніх військ МВС за вказівкою заступника командувача внутрішніх військ РФ розпочав підготовку до силового розгону та розстрілу активістів. Для цього він звернувся до міністра оборони з проханням про безоплатну передачу великої кількості боєприпасів та військового майна.

Крім того, 13 грудня до Києва прибула група з 20 співробітників ФСБ за вказівкою директора ФСБ РФ та на запрошення голови СБУ, які інструктували українських правоохоронців у протидії "Євромайдану". За завданням ФСБ, українські правоохоронці збирали відеозаписи, що провокували соціальні конфлікти між учасниками "Майдану" та його противниками, публікували матеріали в Інтернеті на спеціально створених каналах та відправляли звіти до ФСБ.

Колишні голова СБУ та начальник Департаменту захисту національної державності у 2022 році перейшли на бік ворога та обійняли керівні посади в незаконно створених органах безпеки на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. Їхні дії кваліфіковані як державна зрада в умовах воєнного стану.

Кого ще будуть судити за силовий розгін Майдану

До суду скерували обвинувальний акт стосовно колишнього президента України Віктора Януковича та його злочинну групу експосадовців у справі щодо розстрілу учасників Революції Гідності у лютому 2014 року. Йдеться також про колишнього міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка і його заступника, ексголову СБУ Олександра Якименка, його заступника та голову Антитерористичного центру Володимира Тоцького, ексміністра оборони Павла Лєбєдєва начальник Головного управління – командувача внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України Станіслава Шуляка. Крім них, судитимуть ще виконувача обов’язків начальника ГУМВС України у Києві Валерія Коряка, заступника начальника ГУМВС України – начальник міліції громадської безпеки, а також командира ПМОП “Беркут” при ГУМВС України у Києві.

Віктора Януковича також судитимуть у Вищому антикорупційному суді. Його підозрюють в незаконному заволодінні мисливськими угіддями "Сухолуччя", яке він здійснив разом із спільниками. Оскільки “легітимний” переховується в Росії, цей процес теж буде проходити заочно. 

Також Януковича судитимуть у справі про "Харківські угоди" разом із тодішнім прем'єром-міністром Миколою Азаровим. Документом вони фактично дали час Росії підготуватися до майбутнього вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Також ці угоди дозволили росіянам значно збільшити кількість військових у Криму. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube