З ЧАЕС було вивезено унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізуючого випромінювання, майже 700 комп'ютерів
Слідчі Національної поліції України оголосили підозру російському генерал-майору поліції, заступнику генерального директора та дослідницького інституту "ВНІПІпромтехнології" з безпеки, за пограбування Чорнобильської АЕС під час окупації. Росіяни вивезли з ЧАЕС все обладнання. Сума збитків сягнула мільярда гривень.
За даними слідства, під час окупації Чорнобильської АЕС у 2022 році представники російської державної корпорації з атомної енергії "Росатом" під прикриттям військових РФ не змогли опанувати роботу станції, але натомість розграбували її.
З ЧАЕС було вивезено унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізуючого випромінювання, майже 700 комп'ютерів, 344 службових автомобілі та навіть радіаційні дозиметри. Загальна сума збитків станції становить майже мільярд гривень.
Окупанти також утримували в заручниках працівників АЕС та військових Національної гвардії України, які її захищали.
Для ідентифікації воєнних злочинців слідчі вивчили 670 тисяч відеозаписів з камер відеоспостереження, допитали 85 свідків та провели майже сотню слідчих експериментів.
В результаті кропіткої роботи із залученням співробітників кримінального аналізу слідчим вдалось встановити понад 100 осіб, причетних до злочину, серед яких працівники "Росатому", російські журналісти та військовослужбовці, включаючи чотирьох генералів та трьох полковників збройних сил РФ.
Генералу-майору поліції РФ оголошено підозру за порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), санкція якої передбачає до дванадцяти років позбавлення волі. Розслідування триває.
У день 38-ї річниці Чорнобильської катастрофи Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський закликав до рішучих дій проти ядерного терору з боку Росії. Він наголосив, що захоплення Запорізької АЕС ставить під загрозу не лише Україну, а й весь світ. Головнокомандувач ЗСУ закликав міжнародну спільноту вжити жорстких санкцій проти Росії та надати Україні необхідну допомогу для захисту своїх ядерних об'єктів.
У п'ятницю, 26 квітня 2024 року, в Україні відзначають 38 річницю аварії на Чорнобильській АЕС. Вона стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.