Заволодіння Януковичем угіддями Сухолуччя: САП скерувала справу до суду

Втікший в росію під час Майдану Янукович обвинувачується в незаконному заволодінні мисливськими угіддями "Сухолуччя"

Суд над Януковичем
Справу проти колишнього голови держави веде САП

Колишнього президента України Віктора Януковича судитимуть у Вищому антикорупційному суді. Його підозрюють в незаконному заволодінні мисливськими угіддями "Сухолуччя", яке він здійснив разом із спільниками. Оскільки Янукович переховується в росії, процес буде проходити заочно. 

Про це повідомляється в пресслужбі Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП). Зазначається, що справа проти ексгаранта вже знаходиться на розгляді в суді.

Так, справу декілька років вели слідчі антикорупційної вертикалі. Наразі прокурор САП вже скерував її до суду після ознайомлення з матеріалами досудового розслідування НАБУ.

Окрім Януковича, обвинувальні акти надіслані до ВАКС ще щодо трьох осіб. Всі вони незаконно заволоділи земельную ділянкою лісового фонду Сухолуцької громади, що на Київщині, площею 17,5 гектарів. Вартість цієї землі оцінюється в понад 22 мільйони гривень.

"Розслідування цих фактів розпочато у 2014 році. До листопада 2019 року справу розслідував Департамент спецрозслідувань ГПУ. Згодом справу передали до САП та НАБУ. Зважаючи що усі підозрювані перебувають у розшуку, щодо них здійснювалось спеціальне досудове розслідування", - зазначають в САП.

"Сухолуцька справа": що відомо

Зазначимо, що дане кримінальне провадження є одним з десятків, які вже відкриті проти Януковича. Деякі навіть завершилися вироками - щоправда, з поправкою на відсутність фігуранта на українській території. 

Що ж до "Сухолуччя", то на неї колишній гарант "поклав око" ще в 2007 році. Тоді він ще не був президентом, а займав пост глави уряду. З метою заволодіння державним майном, а саме земельною ділянкою лісового фонду Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства на території Сухолуцької сільської ради Київської області Янукович ініціював ухвалення низки законодавчих та інших рішень, що призвели до вибуття із державної власності вищевказаної землі.

Окрім нього, в реалізації схеми брали участь кілька наближених до Януковича осіб. САП не розкриває їхніх імен.

Спочатку фігуранти "відкушували" від ділянки окремі шматки по одному гектару, а потім змінювали цільове призначення цієї землі. Що, в свою чергу, відкривало можливості для незаконного заволодіння останніми.

"2009-2011 роках на цій ділянці було збудовано готельно-ресторанний комплекс, який використовувався експрезидентом для особистих потреб", - зазначають антикорупційні прокурори.

Дії колишнього голови держави кваліфікуються одразу за кількома статтями КК України. Януковичу та спільникам загрожують тривалі тюремні строки - звичайно ж, після того, як їх зможуть повернути на територію країни.
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube