У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Ця годівниця скінчилася. Як Україна та Європа обійдуться без російського газу
Експорт енергоносіїв — основа економіки РФ. Свого часу президент РФ Володимир Путін називав нафту і газ енергетичною зброєю. Спроби її застосовувати практично — шантаж споживачів — змусив їх, починаючи з 2004 року, шукати альтернативи. Спочатку повільно, а потім все активніше. Повномасштабна війна, розв'язана Росією щодо України, змусила Європу спішно змінювати свою енергетичну стратегію.
Чи зможе Європа відмовитись від російських енергоносіїв? Чи зможе Україна пережити наступну зиму без російського газу? Що буде з українською газотранспортною системою? Про це Інформатор попросив розповісти економіста Михайла Кропивко. Далі його пряме мовлення.
Більшість європейських країн вже відмовилися від газу та нафти РФ. Вони налагодили стосунки з Катаром, вкладають гроші у термінали з прийому зрідженого газу. Можливо, через Середземне море прокладуть газопровід та нафтопровід. На Росію не замикатимуться. Принаймні доти, доки у Росії нинішня еліта зміниться на прозахідну. Тоді можливо, енергоносії будуть брати і звідти, але не в тих обсягах, що зараз. Настільки залежними вони не будуть. Урок уже вивчений.
Україна цілком може обійтися власним газом, якого цілком достатньо. Сподіваюся, ми нарешті проведемо енергомодернізацію. Крім того, Уряд України ухвалив дуже правильне рішення, заборонивши експорт газу власного видобутку. Ми побачимо, чи ми проживемо на власному газі. Гадаю, його вистачить. Тим більше, що останні вісім років йшли спроби переділити газовий ринок, що призвело до скорочення видобутку, коли свердловини закривали чи не повністю качали. Якщо прибрати всі ці махінації та нормально качати, в України цілком достатньо газу.
Українська ГТС може працювати на реверсі. Вона має значення для транспортування газу всередині країни. Але такого стратегічного значення, яке було раніше, коли вона була головною енергетичною артерією з Росії до Європи, вона не матиме більше. Ця годівниця для еліти закінчилася.
Про те, чим для Росії обернеться розв'язання повномасштабної війни в Україні, Інформатор писав тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.