ЦНАП відмовив подружжю в реєстрації права власності на квартиру - що вирішив суд

Подружжя втратило оригінал свідоцтва про право власності на житло під час евакуації

ЦНАП
Подружжя переселенців вирішило зареєструвати право власності на квартиру, але отримали відмову від працівників ЦНАПу

Подружжя, яке є внутрішньо переміщеними особами, вирішило зареєструвати право власності на квартиру, яка знаходиться на окупованій території Луганщини, з метою подальшого отримання компенсації за майно. Однак працівники ЦНАП надали відмову. Про це йдеться у рішенні Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, опублікованому 12 березня 2025 року.

До 28.04.2024 року подружжя проживало у квартирі, яка була ними приватизована згідно з Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду». Відповідно до записів в технічному паспорті та будинковій книзі 5 травня 1995 року Управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецького міськвиконкому видало свідоцтво про право власності на житло згідно з яким квартира, дійсно належить їм на праві спільної власності. З домової книги вбачається, що жінка є єдиною особою зареєстрованою у вказаній квартирі. Оригінал свідоцтва про право власності на житло втрачений ними при евакуації з м. Сєвєродонецьк, яке є тимчасово окупованою територією України. 28.10.2024 року начальник управління Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради своїм листом повідомив на їх заяву від 18.10.2024 року про те, що Сєвєродонецька міська військова адміністрація Луганської області надала відповідь, що інформація щодо об'єктів нерухомого майна по Сєвєродонецькій міській територіальній громаді зберігалась в архіві комунального підприємства Сєвєродонецьке БТІ на паперових носіях. Оскільки архівні документи на підконтрольну Україні територію вивезені не були, а територія Сєвєродонецької ТГ на сьогодні є окупованою РФ, БТІ не може виконувати свої функції. Тому державним реєстратором не можливо встановити права, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року та зареєструвати право власності на квартиру.

Виходячи з викладеного, у зв'язку з неможливістю отримати інформацію щодо зареєстрованого права власності на спірну квартиру у БТІ з тимчасово окупованої території(м. Сєвєродонецьк Луганської області), а також у зв'язку з втратою оригіналу правовстановлюючого документа, подружжя не може розпоряджатися своїм майном, а також ініціювати питання щодо отримання компенсації за зруйноване житло, що порушує їх права власності.

Яким було рішення суду?

Суд задовольнив позов подружжя. За ними визнали право власності на квартиру. 

"Позивачі на теперішній час позбавлені можливості отримати документ, що підтверджує державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі", - йдеться у судовому документі.

Віктор Ожогін з 2014 року захищає Україну

Інформатор просить Президента присвоїти йому звання Герой України
Image

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube