На суді жінка запевнила, що спірні приміщення були нею придбані за особисті кошти, а згодом подаровані матері
Під час спільного проживання цивільне подружжя придбало два спірні приміщення. Нерухоме майно було зареєстроване на жінку, яка без згоди чоловіка відчужила його на користь своєї матері. Про це йдеться у рішенні Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області, опублікованому 2 квітня 2024 року.
Чоловік з жінкою проживали однією сім'єю без шлюбу з 1999 року по 2018 рік, вели спільне господарство, мали спільний бізнес та бюджет, фактично були подружжям. За час спільного проживання і за спільні кошти ними були придбані два спірні приміщення у місті Кам'янка-Бузька, які були зареєстровані на неї. Однак 17.09.2018 року та 18.10.2018 року вона без його згоди відчужила нерухоме майно на користь своєї матері. Тому він просить такі договори визнати недійсними.
Жінка заперечила проти задоволення позовних вимог та на судовому засіданні вказала, що з чоловіком у них дійсно є двоє спільних дітей, однак такі відносини не мали ознак подружжя, оскільки вони проживали у різних кімнатах однієї квартири, не мали спільного бюджету і побуту. Спірні приміщення були нею придбані за особисті кошти, а згодом подаровані матері.
Матері жінки відомі обставини життя сторін, вона часто у них гостювала і бачила, що вони ночували у різних кімнатах. Її дочка багато працювала, займалася дітьми, а чоловік не має ніякого відношення до її майна. Вказала, що у них справді є двоє спільних дітей, які спільно з ними проживали в одній квартирі. Також пояснила, що орієнтовно у 1999 році він та її дочка жили у її будинку в селі Жовтанці, однак потім відносини між ними зіпсувалися і чоловік вигнав її з дому, після чого вони пішли жити у місто Кам'янка-Бузька. Вказала, що до них часто приїжджала поліція через сварки. Щодо отримання у дар спірного майна то вказала, що просто дочка вирішила їй зробити подарунок.
Адвокат пояснив, що відносини сторін не є характерні для відносин подружжя. Вказав, що спірне приміщення було придбане у кредит, який виплачувала жінка, а тому відсутні підстави для висновку, що таке майно набуте за спільні кошти сторін. Крім того, на момент першого придбання нерухомого майна чинний СК України ще не був прийнятий, а тому не можна вести мову про таке поняття як проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу.
Позов чоловіка задовольнили частково. Суд визнав недійсним договір дарування нежитлового приміщення магазину площею 34,8 кв.м та договір дарування нежитлового приміщення магазину площею 37,8 кв.м.
"Матір жінки не могла не знати про те, що майно, яке вона отримує по договору дарування, належить її дочці та позивачу на праві спільної сумісної власності і що її дочка не отримала згоди на відчуження такого майна. Таким чином, спірні договори дарування підлягають визнанню недійсними, оскільки вони укладені без згоди співвласника майна, яке відчужено за такими договорами, а дії контрагента, який отримав таке майно за договором не були добросовісними. Тому, позовні вимоги про визнання спірних договорів дарування недійсними підлягають до задоволення як законні та обґрунтовані", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.