Нафтовий побоюється нових антиросійських санкцій - жорстокі обмеження торкнуться Росії та покупців російської нафти
Ціни на нафту швидко зросли 11 липня після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що зробить оголошення щодо Росії. Цим він підвищив ймовірність введення нових санкцій проти Росії, які торкнуться нафтової галузі. Санкційний законопроєкт має велику підтримку у Сенаті США.
Про це повідомляє агентство Reuters. Так, ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на 19 центів, або 0,28%, до $68,83 за барель. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate (WTI) піднялися на 24 центи, або 0,36%, до $66,81 за барель. З початку цього тижня ціна на Brent зросла на 0,8%, а WTI знизилася на 0,2%.
Обидва контракти втратили більше ніж 2% у четвер, 10 липня. Адже інвестори занепокоїлися щодо впливу змінної митної політики Трампа на глобальний економічний ріст і попит на нафту.
"Цього ранку ціни відновили частину цього зниження після того, як президент Трамп заявив, що планує зробити "важливу" заяву щодо Росії в понеділок. Це може залишити ринок занепокоєним щодо можливих нових санкцій проти Росії", - зазначили аналітики ING у нотатці для клієнтів у п'ятницю.
Як зазначають аналітики BMI в щотижневому звіті, зростання цін на "чорне золото" підтримало поліпшення сезонного попиту, а також відновлення нападів хуситів на судна, що прямують через Червоне море. Водночас, стримує зростання цін домовленість ОПЕК+ про нове збільшення видобутку нафти у серпні на 548 тисяч барелів. Аналітики ING вважають, що у вересні може відбутися ще одне збільшення видобутку, перш ніж настане пауза.
У Сенаті США сподіваються, що законопроєкт про запровадження нових жорстоких санкцій проти Росії вдасться ухвалити до серпня. Лідер республіканської більшості у Сенаті Конгресу США Джон Тун заявив, що у Сенаті є дуже велика двостороння підтримка санкційного законопроєкту. Він сподівається, що так буде і в Палаті представників.
Трамп сказав, що вже готовий підписати новий законопроєкт про санкції проти Росії. Але лише за умови, що в нього внесуть зміни, які дадуть йому більше контролю.
Йдеться про законопроєкт сенатора-республіканця Ліндсі Грема. Згідно з ним, усі країни, які купляють нафту у РФ та не допомагають Україні, отримають тарифи у розмірі 500% від Штатів. Найбільшими покупцями російської нафти є Китай та Індія.