Чому Зоря створила купу моментів, але була розгромлена

Інформатор аналізує неприємну поразку Зорі у матчі із Маккабі

Зоря Маккабі
Зоря поступилася Маккабі у Лізі конференцій

У вирішальному матчі Ліги Конференцій луганська команда приймала ізраїльській Маккабі з Тель-Авіву. Попри активний старт, наша команда припустилася низки критичних помилок і програла 1:3. Чи можна було їх уникнути? Аналізуємо гру в огляді Інформатора.

Перед грою

Навіть із двома матчами, Зоря зберігала друге місце таблиці. Аби покращити позиції, Кривенцов бере кращих виконавців: Данченко, Джордан, Яцик, Кирюханцев і Герреро. Натомість на номінально другий матч Маккабі Т-А бере до Любліна Захаві, Мілсона, Лукассена, Переца й Каніховскі. Саме це двоматчеве протистояння мало вирішувати майбутнє путівки у євровесну.

Перший тайм. Коштовні помилки Зорі

Зоря одразу віддала володіння, хоча не давала значних зон. Попри прогнозовану надзахисну формацію, луганці починають зі схеми 4-2-3-1, із дуже високим розташуванням, де Герреро починав на лінії захисників, аби нав’язувати боротьбу вже там. Швидкий пропущений гол - випадковий випадок. На кутовий прийшов Лукассен і намагався скинути головою, але коли м’яч залишився в ногах - ухвалив єдине правильне рішення пробивати п’ятою. Гол претендуватиме на статус кращого в турі.

Шокована, але не зламана швидким голом, Зоря пішла вперед великими силами, Кирюханцев та Герреро перевірили голкіпера гостей дальнім пострілом. Усе через масованість атак: до них підключалися до шести гравців, розтягуючи захист та лишаючи вільних гравців. Водночас, ізраїльтяни напрочуд вільно почувалися на нашій половині поля: заходили у карний як у власний. Перепоною ставав тільки Джордан, раптово виникаючи перед ними.

Цікава була позиція Яцика: на відміну від попередніх матчів, він грав у центрі, а не центрбеком, допомагаючи закривати паси на Захаві. До речі, про ізраїльського нападника: попри значний вік (36 років), він і досі лишається основним гравцем команди, а у внутрішній першості взагалі кращий виконавець. Із таким супротивом, він дуже вільно контролював м’яча, запускаючи на фланги молодших Бітона та Мілсона. Захаві закрити вдалося, а от Переца - ні. Він із позиції правого півзахисника прибіг аж до точки пенальті й головою пробив воротаря. Жодного захисника поруч не було - запізнившись на секунду в кожній стадії цієї атаки, Зоря пускає другий гол.

Через травму не було Вантуха та лівого флангу, але Зоря швидко прилаштувалася до гри через Кирюханцева. Сміливі виходи наприкінці тайму та 5 (!) ударів у ствір за 8 хвилин - здалося, що ось він тиск, яким українці зламають оборону Маккабі, провали якої рятував тільки воротар. Аж раптом Перец повторює програму свого першого голу - дубль дуже схожих м’ячів. Зоря не боялася атакувати, але зламалася у власній обороні - 0:3.

У цих двох голах була спільна риса - гравці абсолютно вимкнулися з гри та не слідкували за позиціями. Ще з етапу півзахисту гості могли вільно пересуватися не закритими зонами та отримувати м’яча в дуже зручній для себе ситуації. Дуже хотілося, щоб по перерві команда якісно змінила гру: так було з Гентом і Брейдабліком

Другий тайм. Суцільне невезіння

У другому таймі Кривенцов вирішив освіжити атаку - замість Герреро виходить Горбач, панамця передбачувано закрили і йому нічого не вдалося попереду. Але гра не змінилася: Зоря дуже сміливо та дуже далеко вибігала вперед і збирала на собі тактичні фоли. А футболісти Маккабі так само легко, в кілька розрізних пасів, доходили до наших воріт і пробивали.

Вперше скористатися провалом гостей луганці змогли у найслабшому місці - “білі” погано перебудовуються після власних випадів і швидке вибігання завершується комбінаційним заграванням та красивим голом. Але суддя раптово побачив офсайд і вкрав у Зорі чистий гол. Цікаве спостереження - арбітр Джон Бітон заробив собі слави нефартового для українських клубів: з чотирьох ігор тільки одна перемога. Це був не перший, але дуже показовий момент, де рефері заробив найбільше нарікання на свою роботу.

Команди змінювали вектори атак, відповідали активним футболом, свіжі гравці Зорі стріляли все більше - потрібна була лише реалізація. Гості віддали м’яча - в оборону сідали шестеро футболістів, аби не зіпсувати свято голкіперу. І нарешті на 74-й хвилині цим вдалося скористатися: Кирюханцев та Горбач індивідуальними діями створили класне вибігання, а Алефіренко, який тільки-но вийшов на поле, пробив голкіпера Маккабі.

В останні хвилини Зоря кинулася у відчайдушний та дуже динамічний штурм через усі можливі напрями, дуже багато відпрацьовували Волошин та Горбач. Вдавалося створювати розрізні паси та навантажувати суперника, який тільки фолами зупиняв просування. Але який же якісний матч провів воротар Маккабі Москера. Він кілька разів міг привозити, але 12 неймовірних сейвів - голкіпер ловив усе, що летіло в його ворота.

1:3 - Зоря програє надвідповідальний матч через купку масштабних провалів. Ситуація в групі В стає не на нашу користь.