Перегляд тактики дій і не тільки: Подоляк назвав причини кадрових змін у ЗСУ

Важливо змінити тактику і не допустити стагнацію на фронті

Подоляк розкрив причини кадрових змін у ЗСУ
Михайло Подоляк і ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський 8 лютого оголосив про зміну керівництва Збройних Сил України, призначивши генерал-полковника Олександра Сирського Головнокомандувачем ЗСУ замість Валерія Залужного, через декілька причин. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк пояснив, що кадрові рішення у ЗСУ обумовлені необхідністю переглянути тактику дій, знайти нові рішення тощо.

За словами Михайла Подоляка, для України важливо не допустити стагнації на лінії фронту, а також повністю змінити тактику дій ЗСУ. Ці речі необхідні для досягнення ключових воєнних цілей у 2024 році. За словами Подоляка, ротації у ЗСУ необхідні для того, щоб:

  • Переглянути тактику дій, яка не забезпечила у повному обсязі очікуваних результатів протягом 2023 року.
  • Уникнути ризику стагнації на фронті, що негативно впливає на суспільні настрої та потребує рішучих змін.
  • Знайти нові функціональні та високотехнологічні рішення, які дозволять ЗСУ утримати та розвинути ініціативу у війні з росією.
  • Реформувати управлінські принципи в армії, щоб зробити її більш гнучкою та ефективною.

 Зеленський відправив Залужного у відставку: що відомо

Чутки про ймовірну відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного підтвердилися 8 лютого. Президент Володимир Зеленський офіційно оголосив, що звільняє Валерія Залужного і призначає новим головнокомандувачем ЗСУ Олександра Сирського. У своєму зверненні Зеленський анонсував, що вища ланка керівництва ЗСУ буде повністю перевантажена та оновлена. 

Зеленський подякував Залужному за його роботу протягом останніх двох років. Президент наголосив, що запропонував Валерію Залужному залишитися у команді ЗСУ. 

Одразу після повідомлення про зміну керівництва ЗСУ, Володимир Зеленський зазначив, що чекає від Олександра Сирського нового плану дій ЗСУ на 2024 рік. Президент окреслив ключові моменти, на реалізацію яких сподівається невдовзі. Серед вимог президента йшлося про розв'язання питань логістики, ротацій військових, забезпечення бойових підрозділів на першій лінії фронту, оптимізація штабів та покращення якості навчання бійців ЗСУ. 

Нагадаємо, проєкт закону про мобілізацію, що прийнято у першому читанні, містить певну кількість каральних і заборонювальних норм. Які саме з них не мають бути прийняті та чого чекати у підсумку, розповідає політтехнолог Борис Тізенгаузен.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube