Чому росіяни не захопили узбережжя Чорного моря у Миколаївській та Одеській областях - генерал Наєв розкрив подробиці

На початку повномасштабного вторгнення зірвати плани російської армії допомогли дані розвідки та оперативна робота української артилерії та авіації

Сергій Наєв
Сергій Наєв розповів про перші дні повномасштабного вторгнення

Сергій Наєв, командувач Об'єднаних сил Збройних сил України, розповів про воєнні дії на узбережжі Чорного моря у перші дні війни. У росіян були плани захопити його повністю дуже швидко, у Миколаївській та Одеській областях. Але ЗСУ зірвали це й задум. 

Про початок повномасштабної війни та події на півдні Сергій Наєв написав у колонці для "Укрінформу". За його словами, втримати цю територію допомогли дані розвідки та оперативна робота української артилерії й авіації.

"Ще до 23 лютого я віддав письмове розпорядження всім командирам угруповань провести оперативне розгортання та вивести частини й підрозділи у райони бойового призначення. Після цього у визначених районах було проведено розгортання загальновійськових бригад, згодом – систем розвідувального, оперативного, логістичного, медичного забезпечення. Надалі це стало підґрунтям для дій Сил оборони України по відбиттю збройної агресії рф. Якби ми це не виконали, війну ми б зустріли в казармах і на полігонах", - повідомив він. .

За словами Наєва, на початку березня 2022 року начальник розвідки доповів, що буквально завтра ворог може розпочати наступ через Вознесенськ вздовж адміністративної межі Миколаївської та Одеської областей. Ціль - пройти аж до кордону з Молдовою.

Порадившись із начальником розвідки, Наєв наказав командувачу оперативного командування "Південь" Сухопутних військ ЗСУ генерал-майору Андрію Ковальчуку перекинути частину військ у район Вознесенська. А начальник групи вогневого ураження полковник Віталій Пахомов отримав завдання  перемістити всі засоби вогневого ураження (артилерію та авіацію) так, щоб можна було нанести російським загарбникам максимального удару. 

"Прогноз справдився: вранці наступного дня ворог почав сунути до Вознесенська. Але там його зустрів підрозділ десантників 80 окремої десантно-штурмової бригади й понад добу нищив бронетехніку та особовий склад окупантів. Решту ворожих підрозділів, які намагалися наступати, почала "кришити" артилерія та авіація, зосереджена Силами оборони на цьому напрямку", - розповів він. 

Перший же танк противника, який рухався через міст в районі Вознесенська, був підірваний разом із мостом. ЗСУ закоркували нападників. Шлях в обхід Вознесенська росіяни не знайшли. 

"У разі, якби противнику вдалося пройти через Вознесенськ далі вздовж адміністративних меж двох областей аж до кордону з Молдовою, то Росія отримали б можливість висадити морський десант на територію Миколаївської та Одеської областей. А це дало б противнику можливість окупувати не тільки розташовані на узбережжі міста Миколаїв та Одесу, а і області цілком", - резюмує генерал Наєв. 

Позбавити Україну виходу до Чорного моря росіяни не змогли. Порти в Одесі, Чорноморську, Южному, Рені залишились за нами. А без них українська економіка упала б. І для подальшого ходу війни це б означало величезні труднощі. 

Безпека Чорного моря - в пріоритеті 

Сьогодні керівництво держави приділяє величезну увагу безпеці Чорного моря. Зернові коридори мусять працювати, але мирне судноплавство постійно перебуває під прицілом росіян. Україна робить все для зміцнення співпраці між країнами Чорноморського регіону, який містить Азербайджан, Албанію, Болгарію, Вірменію, Грецію, Грузію, Молдову, Північну Македонію, Росію, Румунію, Сербію, Туреччину.

ЗСУ продовжують робити усе, щоб знизити боєздатність загарбників у морі. З останніх новин відомо про враження двох російських малих десантних кораблів. На суднах був особовий склад та броньована техніка росіян. Окупанти їх застосували під час окупації острова Зміїний. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube