Агресор хоче захопити нові території і створити там буферні зони. Наєв розповів про події на фронті у 2023 році

Українські захисники стримуватимуть подальше просування окупантів та завдаватимуть їм максимальних втрат у живій силі й техніці

Окупація
Окупанти не відмовилися від планів захопити нові території України

Керівництво рф не залишає спроб встановити контроль над всією територією України. Противник продовжує наступальні дії на окремих напрямках, щоб повністю захопити Луганщину та Донеччину. Водночас на інших тимчасово окупованих територіях, а саме в Херсонській та Запорізькій областях, проводить обладнання оборонних рубежів та нарощує угрупування за рахунок мобілізованих. Надалі агресор хоче захопити нові території для створення буферних зон, щоб забезпечити "безпеку" для вже "включених до складу рф" захоплених територій України.

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв. За його словами, основні зусилля ЗСУ та інших складових Сил оборони України у 2023 році будуть спрямовані на стримування подальшого просування та недопущення захоплення противником нових територій України.

"Нам необхідно, по-перше, виснажити противника та завдати йому максимальних втрат в живій силі та техніці. По-друге, наростити власний бойовий потенціал та створити умови для проведення наступальних дій з метою звільнення окупованих територій. Також ми будемо продовжувати стабілізаційні заходи на деокупованих територіях Північного та Південно-західного напрямків", - наголосив Наєв. 

Для виконання цих завдань та ефективного протистояння переважаючим силам противника – як кількісно, так і за оснащенням озброєнням – потрібно продовжити ведення активних оборонних дій Силами оборони, своєчасно проводити ротацію та відновлення їхніх підрозділів та частин. Крім того, треба продовжити роботу з підвищення бойових спроможностей ЗСУ, створюючи нові частини та підрозділи, які складатимуть основу ударних угруповань.

"Діючі частини та підрозділи необхідно оснастити і переоснастити новітніми зразками озброєння та військової техніки як власного виробництва, так і виробництва країн-партнерів. Паралельно з постачанням новітніх бойових систем необхідно активно проводити підготовку особового складу із залученням військових фахівців країн-партнерів", - додав Наєв.

Результати мобілізації у рф

Значні втрати противника в особовому складі, збільшення кількості військовослужбовців, що не хочуть брати участь в бойових діях, та відсутність бажаного прогресу у наборі добровольців змусило Кремль 21 вересня 2022 року оголосити "часткову мобілізацію". Російськй диктатор володимир путін підписав указ "про оголошення часткової мобілізації у рф", що фактично легалізувало вже триваючу приховану мобілізацію та дозволило владі проводити примусовий призов для війни проти України. Загалом українській стороні відомо про відмобілізування орієнтовно 300 тисяч громадян росії. Їх направили для доукомплектування вже існуючих частин та підрозділів, формування нових з’єднань та об’єднань, а також для розгортання частин та підрозділів територіальних військ. Водночас варто пам’ятати, що продовження мобілізаційних заходів і, як наслідок, колосальних безповоротних втрат вбитими та пораненими викликає чимало проблем всередині самої росії. Мова йде і про зростання невдоволення режимом серед населення, і про організацію протестних мітингів, і про зниження довіри до вищого державного керівництва. Ще одна їхня проблема – це повна відсутність мотивації серед мобілізованих, як перед відправкою на фронт, так і на полі бою.

Нагадаємо, Зеленський назвав три основні завдання, які мають зробити українці, щоб подолати росіян. Крім того, Польща будує військове містечко на кордоні з російським Калінінградом.

Також Інформатор писав, що у Кремлі підбирають заміну путіну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube