Чому не всі учасники Саміту миру підписали спільну декларацію: в Офісі президента озвучили нове пояснення

Документ залишається відкритим до підписання, тож інші країни можуть доєднатися пізніше

Саміт миру
Чому деякі учасники Саміту миру не підписали спільне комюніке. Колаж: Інформатор

За підсумками Саміту миру не всі країни-учасники підписали спільне комюніке. Так відбулося через неможливість для деяких представників ухвалювати таке рішення. Вони були присутні на рівнях, які недостатні для цього.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в ефірі телемарафону. Водночас документ залишається відкритим для підписання.

Жовква наголосив, що низка учасників були присутніми не на тому рівні, який дав би їм право ухвалювати рішення про підтримку декларації. Зокрема, були на рівні міністрів. Після повернення до своїх країн вони мають звернутися до керівництва держави щодо цього питання.

Крім того, для деяких країн рішення про підпис вимагає окремих процедур на кшталт схвалення парламентом. Тож керівники країн, які поки не підписали комюніке, можуть приєднатися до нього пізніше.

“Концентруймося на тому, що документ на сьогодні підписаний переважною більшістю країн та організацій, які взяли участь у саміті”, – підкреслив заступник Єрмака.

Саміт миру – що відомо

У Швейцарії 15-16 червня пройшов Саміт миру, де взяли участь понад 100 країн та міжнародних організацій. За підсумками заходу було підготовлене спеціальне комюніке – яке стосувалося трьох з 10 пунктів української "формули миру". Документ підписали понад 80 країн та організацій.

Згодом дві країни несподівано відкликали свої підписи до підсумкового документа – Ірак та Йордан. Причини такого вчинку з боку двох країн невідомі.

Ігор Жовква також розповів, якими є плани України далі. Наступний крок після саміту у Швейцарії - це проведення тематичних заходів щодо кожного пункту підписаної декларації на рівні міністрів та радників. Вже є готовність до організації від низки держав. Йдеться про Францію, Чехію, Туреччину, Кенію, Саудівську Аравію, Фінляндію, Нідерланди, Німеччину та Велику Британію.   

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що наступний Саміт миру буде не через роки, а через місяці. За словами українського лідера, є країни, які готові прийняти захід на своїй території, і перемовини з цими державами вже розпочаті. Припускається, що це буде в ОАЕ, або у Саудівській Аравії. Водночас є ймовірність, що на цьому саміті вже буде присутня делегація Російської Федерації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube