Постачання касетних боєприпасів пов'язані з тим, що відбувається в Бахмуті
США ухвалили рішення щодо передачі Україні касетних боєприпасів, які Київ уже давно просить у міжнародних партнерів. Це озброєння, заборонене у 120 країнах світу стало причиною невдоволення. Представники країн обурюються, що така зброя може стати загрозою для цивільних осіб, однак за словами військового аналітика Шона Белла, касетні боєприпаси потрібні для способу розчищення мінних полів.
Про це пише Sky News. Відтак, за словами Белла, постачання Києву цих бомб допоможе Україні прорватися крізь укріплену російську оборону в Бахмуті. Йдеться про окопи та мінні поля “прибрати” які допоможуть касетні боєприпаси. Якщо вони допоможуть Україні домогтися прориву, рішення буде виправданим, попри всю суперечливість.
Попри те, що деякі країни не підтримали рішення передати Україні касетні боєприпаси, а це Іспанія та Велика Британія, ні в США, ні у рф такий вид озброєння не заборонене. До того ж Україна і раніше використовувала їх у війні, зазначив військовий аналітик.
Голова відомства Олексій Резніков зазначив, що Україна планує використовувати касетні боєприпаси виключно для деокупації своїх міжнародно визнаних територій. Йдеться не про територію рф, а про територію де ЗСУ бойових дій не ведуть.
До того ж власне сам президент США Джо Байден назвав касетні бомби тимчасовим заходом, необхідним для прориву через російські окопи.
Один постріл касетного боєприпасу може становити загрозу для території, де зброю застосували на довгі роки. Однак росію такі перспективи лише тішать, оскільки від початку повномасштабної війни країна-агресор нерідко обстрілювала українські міста касетними бомбами та снаряди.
Те, що Росія використовує в Україні касетні боєприпаси, ще торік заявляла і міжнародна правозахисна організація Amnesty International. В оприлюдненій тоді доповіді йшлося про Харків. Ще на початку свого вторгнення в Україну російські війська вдалися до невибіркового бомбардування цього міста, майже щодня обстрілюючи житлові квартали.
"Російські війська неодноразово завдавали нищівних та невибіркових ударів із застосуванням заборонених на міжнародному рівні касетних бомб по населених районах, у результаті чого десятки мирних жителів були вбиті та поранені. Чоловіки, жінки і діти загинули та отримали поранення у своїх будинках і на вулицях, на дитячих майданчиках та на кладовищах, стоячи в черзі за гуманітарною допомогою або за продуктами", - повідомляла тоді Amnesty International.
Зазначимо, застосування цієї негуманної та невибіркової зброї заборонене Конвенцією про касетні боєприпаси, підписаною в Осло 2008 року. Утім, низка країн з найбільшими арміями світу, серед яких Росія, США та Китай, - не є підписантами конвенції.
Відтак, один касетний боєприпас - містить в собі до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів, які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Внаслідок вибуху ці елементи розлітаються на величезні площі - розміром від кількох футбольних полів і більше, використовуватися як для ураження цілей в момент обстрілу, так і для дистанційного мінування.
Касетними можуть бути авіабомби, артилерійські снаряди, реактивні снаряди системи залпового вогню та головні блоки тактичних ракет. До того ж великий відсоток елементів такого озброєння не вибухає відразу. А це збільшує ймовірність нанесення шкоді навіть після завершення активної військової фази.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.