Рєзніков назвав 5 ключових принципів щодо касетних боєприпасів

Читать на русском

Україна буде вести суворий облік використання цієї зброї та локальних зон, де вона буде використовуватися

Читать на русском
Рєзніков, касетні боєприпаси
Міністр пообіцяв, що Україна буде застосовувати снаряди виключно для деокупації, колаж "Інформатор"

Україна буде вести суворий облік використання цієї зброї та локальних зон, де вона буде використовуватися

Міністр оборони Олексій Рєзніков назвав п'ять ключових принципів щодо використання Україною касетних боєприпасів, які США передадуть у рамках нового пакету допомоги. Зокрема, він наголосив, що ЗСУ не будуть застосовувати їх на офіційно визнаній території росії.

Про це він написав у своєму Twitter-акаунті. Рєзніков уточнив, що Україна буде дотримуватися цих принципів, про які чітко повідомила всім партнерам, включаючи США.

"Хочу наголосити, що, реалізуючи своє невід’ємне право на самооборону, ми й надалі неухильно дотримуватимемося всіх міжнародних гуманітарних конвенцій, які підписала та ратифікувала Україна", - повідомив міністр.

П’ять принципів використання Україною касетних боєприпасів

  • Україна використовуватиме ці боєприпаси лише для деокупації українських територій, а не на офіційно визнаній території росії.
  • Касетні боєприпаси не будуть використовуватися в містах (міських районах) та застосовуватимуться лише в районах зосередження російських військових для прориву лінії оборони супротивника з мінімальним ризиком для наших бійців.
  • Україна вестиме суворий облік застосування цієї зброї та локальних зон, де вона застосовуватиметься.
  • Після деокупації території, де застосовувалися ці боєприпаси, будуть пріоритетними для розмінування.
  • Партнери будуть в курсі використання цих боєприпасів та їх ефективності для забезпечення належного стандарту прозорої звітності та контролю.

Чому США вирішили передати Україні касетні боєприпаси

Заступник очільника Пентагону з політичних питань Колін Каль назвав причини, з яких Сполучені Штати вирішили передати Україні касетні боєприпаси, попри критику, пов'язану з потенційною шкодою для цивільного населення.

По-перше, Каль зазначив, що нагальність моменту була однією з основних причин прийняття цього рішення. Українські сили знаходяться у розпалі контрнаступу проти російської агресії. Росія мала пів року на укріплення своїх оборонних позицій, і вони стали досить міцними на сході та півдні України. З урахуванням складності оборони, побудованої росією, будь-якій армії було б важко прорватись через неї.

По-друге, Каль зауважив, що Україна витрачала значно більше артилерійських снарядів, ніж їй надавали союзники. Це ставило під загрозу їхню здатність проводити бойові дії та просуватись під час контрнаступу. Тому рішення про надання касетних боєприпасів було прийняте як тимчасовий захід, що допоможе урівноважити обмежені ресурси й дотримуватись наступних кроків.

По-третє, Каль зазначив, що існує стратегічний момент, пов'язаний з уявленням путіна про "теорію перемоги". Ця теорія полягає у тому, що російський диктатор сподівається "перечекати" українців, США, європейців і міжнародну спільноту, і потім прокласти шлях для своєї агресії. З урахуванням провалу бліцкригу, путін зараз грає в довгу гру. Каль вважає, що цього не можна допустити, і передача касетних боєприпасів Україні є одним з заходів для забезпечення стратегічної стійкості.

Нагадаємо, "Інформатор" повідомляв, що ще увійшло до нового пакету допомоги від США. Зокрема, там додаткові ракети для Patriot, ЗРК Stinger, Javelin та інші протитанкові системи та ракети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.