Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
У США провели польові дослідження касетної зброї, яку підготували для передачі ЗСУ
У Пентагоні повідомляють, що касетні боєприпаси, які вони передають Україні, не настільки небезпечні для цивільних, як радянські аналоги. Річ у тім, що суббоєприпаси в них менш схильні не вибухати після потрапляння в ґрунт. Це означає, що після закінчення війни буде легше розмінувати територію, де їх застосовували.
Збройні сили Сполучених Штатів провели випробування касетних боєприпасів, які мають передати Україні, повідомляє CNN із посиланням на власні джерела в Пентагоні. Для цього проводили бойові стрільби, а не віртуальні тести чи імітації.
«Під час випробування з кожної партії дослідної групи відстрілюється набір зразків, оцінюється та фіксується кількість бомб, що не розірвалися. Ці дані потім збираються для розробки звіту, який включає ненадійні ставки», — сказав чиновник.
Виявилося, що боєприпаси, які передають ЗСУ, мають «коефіцієнт неспрацювань» 2,35 % або нижче. Це значно краще, ніж в аналогічній зброї радянського виробництва. Востаннє снаряди M864 і M483A1 випробовувались у 2020 і 2017 роках.
Касетні боєприпаси — це спеціальний тип боєприпасів, що містять кілька менших вибухових зарядів, які розсипаються по площі чи розлітаються після детонації основного заряду. Вони ефективні для ураження цілей на великих площах. Але використання касетних боєприпасів критикують, адже ті із суббоєприпасів, які не вибухнули, можуть становити небезпеку для цивільного населення.
У п’ятницю, 7 червня Вашингтон заявив про надання нового пакету військової допомоги Україні на суму 800 мільйонів доларів. Він передбачав серед іншого й передач касетних боєприпасів. Це викликало критику частини світової спільноти, зокрема Генерального секретаря ООН Антоніо Гуттеріша. Водночас у Білому домі вважають, що такий крок допоможе послабити потребу в боєприпасах. Сполучені Штати, росія та Україна відмовилися приєднатися до договору про незастосування касетних боєприпасів.
Раніше ми писали про те, що в уряді України визначили 5 ключових принципів щодо касетних озброєнь. Також ми розповідали, які три причини, на думку Пентагону, свідчать про те, що Україні слід надати касетні боєприпаси.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.