Чому на озброєнні української армії досі є 100-річні кулемети

Читать на русском

Висміювання подібних рішень з боку рф лише вкотре доводить їх неграмотність у військовій справі

Читать на русском
Чому на озброєнні української армії досі є 100-річні кулемети

Висміювання подібних рішень з боку рф лише вкотре доводить їх неграмотність у військовій справі

Не варто ставитися до, здавалося б, застарілої зброї із передчасним скепсисом, і зараз ми розберемо чому.

Переваги використання Україною кулемету Maxim M1910 розбирало видання The Economist, передає Інформатор (Фото - Андрій Макаренко, УНІАН).

Україна зараз отримує озброєння від іноземних партнерів, а також використовує і зразки, які вже були у нас на початку рашистського вторгнення. На полі бою можна помітити найрізноманітніші типи зброї, але є серед них і ті, що викликають у деяких непорозуміння та передчасне бажання висміяти їхнє використання.

Конкретно, йдеться про те, що наші воїни користуються кулеметом Maxim M1910. На озброєння він потрапив до нас, коли Україна ще утримувалася у складі російської імперії під контролем царя. Важить такий кулемет 68 кілограм та має простий броньований щит на кріпленні гармати для захисту оператора. Пересувати його складніше, ніж сучасні аналоги, а на вигляд він справді виправдовує свій вік. На цьому й акцентують увагу рашистські псевдоЗМІ, намагаючись висміяти рішення використати Maxim M1910 у бою, стверджуючи, що іншої зброї у нас просто немає.

Щоправда, куди складніше. З назви ясно, що представили кулемет у 1910 році. Фактично, це російська версія першого автоматичного кулемета, запатентована Хайрамом Максимом (американсько-британським винахідником) у 1883-му році.

Раніше подібні конструкції мали 6 стволів, і прокручувати їх потрібно було вручну, щоб стріляти. Maxim M1910 використав віддачу на свою користь, і за її допомогою завантажував наступний патрон. Ті, хто свого часу першими здобули подібну зброю, змогли дійсно змінити баланс сил на війнах того часу.

Тепер до того, як він таки вписується в нашу сучасність. Безперечно, нинішні середні кулемети, що використовують ті ж боєприпаси калібру 7,62 мм, набагато легші за вагою та переміщенням. Наприклад, російський ПКМ - він легший і портативніший, ось тільки в ньому немає водяного охолодження, яким може похвалитися Maxim M1910. З нових зразків рф  безперервний вогонь навіть більше хвилини може просто знищити зброю шляхом деформації або «зварювання» стовбура.

В Україні у 2012-му році зафіксували близько 35 тисяч одиниць зброї, створеної з 1920 по 1950 роки. Також варто зазначити, що Maxim M1910 використання у протистоянні рашистському вторгнення в досить невеликій кількості – лише кілька одиниць. Проте свою надійність кулемети вже довели на оборонних позиціях. Фіксовані кріплення зброї також покращують прицілювання. Деякі з кулеметів отримали сучасні покращення, на кшталт електронних прицілів.

Таким чином, поки росіяни намагаються зробити з цього привід посміятися, українські воїни знищують окупантів за допомогою Maxim M1910. Поки рашистські кулемети перегріваються при спробі безперервної стрілянини, наші воїни не дають ворогові «вікон» для атаки.

Нагадаємо, що бомбардування цистерни з азотною кислотою у Сєвєродонецьку забруднило повітря та ґрунт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.