Чому Кримський міст досі не зруйновано - експерт назвав несподівану тактичну причину

Ловити росіян по кримських горах може бути дуже довго і складно

кримський міст
Кримський міст поки що потрібен

Кримський міст досі не знищили для того, щоб дати можливість виїхати з Криму цивільним та військовим, щоб не довелося ловити російських солдатів у горах. При цьому Сили оборони продовжують "виносити" логістичні маршрути росіян на шляхах до Криму і на самому окупованому півострові. 

Про це заявив військовий експерт Кирило Сазонов в ефірі "Фабрики новин". Він пояснив, що Кримський міст і так працює з великими обмеженнями. Найбільший удар йому було завдано ще у жовтні 2022 року.

"Саме тому його ще й не вразили. Він, до речі, і так неповноцінний після удару. Там дещо обмежено рух, і тому є деякі заборони. І мені здається, що його зберігають саме для того, щоби дати їм виїхати, щоб не утримувати їх на півострові. Насамперед ми зацікавлені в тому, щоб громадянські виїхали, щоб вони там не затримувалися", – сказав він.

Крім того, за словами Сазонова, ми зацікавлені в тому, щоб військові звідти поїхали самі. Адже ловити їх по Криму, у горах, може бути дуже довго і складно.

"Тому хай краще йдуть. Мені здається, саме для цього цей міст і залишили. Адже знести ми його можемо", – сказав він.

Кримський міст поки що стоїть
Кримський міст поки що стоїть

Паливна криза та ізоляція окупованого півострова

Останніми тижнями Сили оборони методично вибивають паливну інфраструктуру окупантів у Криму. Лише за попередню добу завдали ударів по чотирьох газових компресорних станціях, а 20 червня Генштаб підтвердив ураження мосту через Генічеську протоку - ключового логістичного маршруту. У червні 2025 року міністр цифрової трансформації Федоров анонсував перетворення Криму на острів, заявивши, що ізоляція півострова дронами вже стала реальністю.

Україна могла б уразити Керченський міст і навіть опублікувати відео з камери FPV-дрона - питання лише в тому, скільки безпілотників довелося б залучити для прориву через залишки ППО. Про стратегічний вимір цієї дискусії детальніше пишуть OSINT-аналітики каналу Dnipro: питання вже не в технічних спроможностях, а у стратегічній доцільності удару. Стратегія полягає в послідовному знищенні альтернативних маршрутів постачання - це знецінює переправу як окрему ціль, бо її функції вже виконують об'єкти, які теж горять і руйнуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити