“Чому б Шольцу не зустрітися з путіним”: експосол України у Німеччині закликав Захід до переговорів з рф

Читать на русском

Водночас він заявив, що звичайна розмова не допоможе домовитися з диктатором

Читать на русском
Переговори з рф
Андрій Мельник закликав Захід до переговорів з путіним. Колаж: Інформатор

Водночас він заявив, що звичайна розмова не допоможе домовитися з диктатором

Колишній посол України у Німеччині, а нині – посол у Бразилії Андрій Мельник заявив, що західним лідерам варто зустрітися з російським диктатором володимиром путіним. На його думку, це допоможе закінчити війну в Україні. Водночас звичайна розмова не допоможе, адже потрібна стратегія та “козирі у руках”.

Про це він сказав в інтерв’ю німецькому виданню N-TV. Мельник наголосив, що Україні потрібна підтрмка не лише у військовому, але й у дипломатичному плані.

“Чому б пану Шольцу не зустрітися з путіним? Можливо, йому не потрібно прямо зараз запрошувати його до Німеччини на пиво чи летіти до москви. Але зустрічі були і під час холодної війни, наприклад, в Ісландії”, – зазначив посол.

На його думку, розмова може “творити диво”, а західним лідерам необхідно “дістати дипломатичну дубинку” Водночас недостатньо лише попросити російського диктатора вивести свої війська. Мельник зауважив, що необхідна стратегія, “спільний знаменник”, який буде узгоджений із Києвом. Захід, у свою чергу, має усвідомити, які “козирі у руках” він має. 

“Я думаю, що путін залишається людиною, яка раціонально мислить. Можливо, є пункти, які паралельно з посиленням військового тиску наведуть його на думку, що краще негайно припинити війну. Він по-любому здатний видати російському суспільству як перемогу навіть найгіршу поразку”, – наголосив дипломат.

За його словами, темою переговорів могла б бути роль росії після війни. Він зауважив, що путіну важлива ця тема. Тому світ має замислитися, який підхід знайти до кремля.

Посол додав, що зараз все частіше з’являються новини про те, що путін нібито посилає сигнали для переговорів. Його речник Дмитро Пєсков спростував їхню наявність, але Захід має чути нюанси. 

“Ми не знаємо, чи зацікавлена ​​росія в переговорах. Путін бачить у собі більше важелів впливу чи він зацікавлений у тому, щоб зупинити війну та зберегти обличчя? Наскільки великою ціною має бути повернення миру в Україну? Ми цього не знаємо”, – підсумував Мельник.

Він підкреслив, що між Україною та росією наразі не може бути прямих переговорів. Водночас додав, що наша країна не буде воювати “до останнього солдата”, адже для нас мета – збереження нашої державності.

Переговори з росією: останні новини

Днями керівник Офісу президента Андрій Єрмак заперечив можливість двосторонніх перемовин з росією, адже вона використає цей час для того, аби зібрати сили для нових атак. Він зазначив, що перемовини заради того, аби їх вести без конкретного результату, не в інтересах України та не мають сенсу. Мир буде можливими лише тоді, коли російські окупанти повністю покинуть Україну, сплатять компенсацію за завдані збитки, повернуть всіх українських громадян та дітей, яких вони викрали.

А 20 січня в ефірі телемарафону радник голови ОП Михайло Подоляк розповів, що наразі говорити про будь-які переговори - це поразка для України та світу. За його словами, лише поразка армії рф в Україні може стати початком переговорів з Кремлем про завершення війни. 

Водночас у грудні західні ЗМІ писали, що на Україну буде посилюватися тиск, щоб змусити її вести перемовини з росією. Окрім того, деякі з найзатятіших західних прихильників нашої держави почали говорити про те, що Києву необхідно визнати заморожений конфлікт та оголосити про перемогу, тоді бойові дії підуть на спад. Також на Заході заявили, що рф та Україна могли б укласти перемир'я - це така собі середина між замороженим конфліктом та офіційним мирним договором.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.