Єрмак розповів, як рф хоче використати час на переговори і коли її представникам може бути представлений мирний план

За його словами, мир буде можливими, коли російські окупанти повністю покинуть Україну, а також сплатять компенсацію за завдані збитки українцям

Росія, мир, Єрмак, мирні перемовини
Андрій Єрмак
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заперечив можливість двосторонніх перемовин з росією, адже вона використає цей час для того, аби зібрати сили для нових атак. Він зазначив, що перемовини заради того, аби їх вести без конкретного результату, не в інтересах України та не мають сенсу. Мир буде можливими лише тоді, коли російські окупанти повністю покинуть Україну, сплатять компенсацію за завдані збитки, повернуть всіх українських громадян та дітей, яких вони викрали.
 
Про це він повідомив у інтерв’ю виданню Le Figaro. За словами Єрмака, основною проблемою перемовин з росією є те, що вона використає цю нагоду у своїй агресії проти України.
"Два роки я веду переговори з росіянами в Нормандському форматі (Україна, Росія, Франція, Німеччина). Результат ми побачили 24 лютого 2022 року. Переговори заради переговорів не мають сенсу для України. Не можна давати можливість агресору використовувати час на переговори для того, щоб зібрати сили для нових атак", - розповів посадовець.
За словами керівника ОП, президент України Володимир Зеленський розробив формулу миру з чіткими нормами, яку офіційно представили в Давосі. У зустрічі в рамках формули миру взяли участь понад 80 осіб з різних континентів.
"Перший саміт на рівні лідерів цих 80 держав повинен дати поштовх і показати єдність більшості країн світу в повазі до незалежності, територіальної цілісності, суверенітету України, норм міжнародного права і Статуту ООН. Це стане початком дуже важливої роботи відповідальних країн світу з припинення війни проти України та врегулювання кризи, спричиненої російською агресією", - зазначив Єрмак.
Проте, на думку Єрмака, перемовини не мають відбуватись у двосторонньому форматі. Він вважає, що участь мають брати й інші країни світу.
"Коли за столом переговорів будуть присутні всі країни, залучені до плану виходу з кризи, ми матимемо можливість запросити представників Росії, щоб представити їм цей план. Ми повинні мати можливість відповісти на питання: чи дійсно росіяни хочуть зупинити війну? Тоді ми побачимо", - відзначив Єрмак.
Єрмак наголосив, що мир має відновити територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Однак, росіяни мають також сплатити компенсацію за свою агресію.
"І він (мир - Ред.) має включати компенсацію за всі зазнані збитки, повернення всіх наших громадян і викрадених дітей, відновлення верховенства міжнародного права. Нарешті, винні у війні, злочинах і тортурах мають бути притягнуті до відповідальності. Росія намагається змусити людей повірити, що ми проти мирної угоди, щоб згуртувати "Глобальний Південь". Це брехня", - резюмував Єрмак.

Три умови, за яких Україна готова піти на перемовини

У суботу, 20 січня, в ефірі телемарафону радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк розповів, коли можуть розпочатися перемовини між Україною та росією про припинення війни. Він вважає, що наразі говорити про будь-які переговори - це поразка для України та світу.

"Якщо переговори починаються в моменті, коли Російська Федерація отримала певні тактичні поразки, коли ми побачимо соціальне напруження, побачимо ті чи інші внутрішні бунти, то тоді так, безумовно, переговори (можливі - ред.)", - сказав Подоляк.

Обговорення формули миру в Давосі

У неділю, 14 січня, у Давосі пройшла зустріч радників з нацбезпеки щодо формули миру, яку пропонує Україна. Серед учасників були 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, шість - Південної Америки, три - Північної Америки та ще дві - Океанії. Голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомляв, що головними темами дискусії стали: світовий порядок, справедливість та покарання агресора. Він вважає, що постійне зростання числа країн, що долучаються до роботи над спільним планом дій, який ґрунтується на українській формулі миру є гарним знаком. Окрім того, за його словами, країни Глобального Півдня все більше включаються в спільну роботу.

"Це свідчить про розуміння: цей конфлікт (агресія рф. - Ред.) у Європі є викликом для всього людства. Сьогодні у Давосі ми говоримо про світовий порядок і справедливість", - розповів Єрмак.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube