Чоловіка з сім’єю не пустили до McDonald's, бо у нього на носі була бандана: як суд вирішив суперечку

Читать на русском

Чоловік вважав бандану саморобною маскою

Читать на русском
Чоловіка з сім’єю не пустили до McDonald's, бо у нього на носі була бандана: як суд вирішив суперечку
Через маску клієнт позивався до McDonald's

Чоловік вважав бандану саморобною маскою

Ви ще пам’ятаєте часи, коли українців хвилював ковід і вони скупали антисептики та маски? Ця історія ця теж звідтіля: влітку чоловік з родиною хотів повечеряти в Одесі на Дерибасівській. Для цього вони вибрали McDonald's. Проте далі дверей пройти не змогли.

У червні 2020 року чоловік разом з дружиною та маленьким сином прийшли до McDonald's на вул. Дерибасівській в Одесі. Проте пройти далі дверей ресторану не змогли. Менеджер закладу просив голову сім’ї вдягнути хірургічну маску, хоча той сам змайстрував маску з бандани. Вона так само закривала рот та ніс, проте представника закладу це не влаштувало.

Просто так придбати маску і на цьому вичерпати конфлікт не вийшло. Чоловік почав знімати суперечку на телефон. А після цього подав позов до суду.

Що було у суді

Чоловік розцінив просьбу менеджера McDonald's як таку, яка порушує його конституційні права. За його словами, його прохали не чемно, а нібито наказували у грубій формі. І все це відбувалося «на очах жінки та малолітнього сина, що призвело до втрати авторитету».

Тому чоловік з банданою на носі просив суд визнати дії працівника ресторану протиправними та стягнути з компанії компенсацію у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Згідно з Податковим кодексом, неоподаткований мінімум дорівнює 17 грн. Відповідно, чоловік хотів отримати від McDonald's 8 тис. 500 грн.

Проте, не так склалося, як гадалося. У відповідь на звинувачення в компанії повідомили, що їх працівник все робив правильно. Такі були тоді часи: всі мали вдягати у приміщенні маски. Тому те, що чоловіка не пустили до ресторану було не заради обмеження його прав, а заради турботи про здоров`я інших відвідувачів та працівників McDonald's.

Однак чоловік у суді наполягав, що бандана є аналогом саморобній масці. Тому його незаконно не пустили до ресторану. У відповідь на це адвокат McDonald's заявив, що бандана не є саморобною маскою та не відповідає встановленим вимогам міністерства охорони здоров`я України.

Чоловік посилався на постанову Кабміну, яка зобов’язувала українців перебувати у громадських містах в респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно. Тобто бандану він вважав отим засобом захисту, який виготовив самостійно. Проте, пункт в постанові, який дозволяв ходити в саморобних масках скасували у липні 2020 року.

Правильність своєї позиції чоловік підтверджував, цитуючи посадових осіб, журналістів, матеріали з інтернету. Однак для суду вони доказами не були. Крім цього, він розсилав запити до «Одеського лабораторного центру МОЗ України», департаментів охорони здоров`я Одеської міської ради та Одеської обласної державної адміністрації, до головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області. Проте кожна з цих установ не підтвердила, що бандана є респіратором або захисною маскою.

З іншого боку, ці відповіді зіграти проти чоловіка. У листі від департаменту охорони здоров`я Одеської ОДА було написано, що медичною маскою є хірургічні або процедурні засоби захисту. А бандана не підпадає під дане визначення.

Все йшло до того, що чоловік гроші не отримає. Бо якби компанію й оштрафували, то це зробила б Держпродспоживслужба, а гроші пішли б до державного бюджету, а не на користь чоловіка. Тому у серпні 2021 року суддя Приморського райсуду Одеси вирішила, що McDonald's нічого не винний.

Інформатор розповідав, як чоловік хотів отримати мільйон за картопляники у McDonald's.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.