Чоловік вимагає Ощадбанк повернути йому понад 12 тисяч гривень з депозитного рахунку - яким було рішення суду

На запити чоловіка про повернення коштів Ощадбанк відмовляє у їх видачі, посилаючись на різні причини та підстави

Ощадбанк
Суд не став на бік чоловіка, який вимагав Ощадбанк повернути йому кошти з депозитного рахунку в сумі 12 714 гривень

Чоловік вніс в Ощадбанк на депозитний рахунок 33 114 гривень. Однак без його згоди зняли 12 714 гривень. Він вимагає повернути цю суму. 

Як йдеться у рішенні Казанківського районного суду Миколаївської області, ще у 2016 році чоловік з філією Миколаївського обласного управління АТ "Ощадбанк" уклав договір банківського вкладу "Пенсійний". Відповідно до умов якого вкладник вніс в банк на депозитний рахунок 33 114 гривень з виплатою 18,50 % річних, строком на 18 місяців. Однак без його згоди з рахунку зняли 12 714 гривень.

На запити чоловіка про повернення коштів Ощадбанк відмовляє у їх видачі, посилаючись на різні причини та підстави. Окрім того, вважає що внаслідок протиправних дій фінустанови пов'язаних з позбавленням його власних коштів він має право на відшкодування моральної шкоди.

Вимоги чоловіка: 

  • просить стягнути з філії Миколаївського обласного управління АТ "Ощадбанк" на його користь суму депозитного вкладу в розмірі 12 714 гривень, інфляційні збитки в розмірі 4 635 гривень, пеню, на підставі ч. 5 ст. 10 Закону України "Про захист прав споживачів", в розмірі 3% за прострочення зобов'язання з видачі клієнтові належних йому за договором банківського рахунку сум, яка обраховується від суми утримуваних банком коштів, тобто суми депозиту з нарахованими відсотками, з урахуванням принципу співмірності, що складає 447 440 гривень,
  • просить стягнути з філії Миколаївського обласного управління АТ "Ощадбанк" на його користь моральну шкоду в розмірі 10 тисяч гривень та судові витрати.  

Суд з'ясував, що позовні вимоги щодо повернення коштів становить не сума депозитного вкладу (основного та додаткових внесків) в розмірі 85 640 гривень, а суму відсотків по депозитному вкладу, перерахованим банком в період часу з 25.06.2016 року по 24.11.2017 року на поточний (картковий) рахунок чоловіка в сумі 12 714 гривень. В Ощадбанку наполягали на застосуванні наслідків пропуску клієнтом строку позовної давності під час звернення до суду з даним позовом.

Рішення суду 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову до акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" про повернення банківського вкладу, стягнення інфляційних збитків, 3 % прострочення за період заборгованості та відшкодування моральної шкоди. Судові витрати понесені віднести на його рахунок.

"Враховуючи, що з позовом до суду за захистом своїх прав та інтересів чоловік звернувся 24.12.2021 року, то суд дійшов до висновку про те, що він пропустив трирічний строк звернення до суду (позовну давність), визначеного статтею 257 ЦК України, що є підставою для відмови в задоволенні позову", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube