За словами чоловіка, вказаний інвертор не набирав потужності відповідно до технічних характеристик
Чоловік за 4 999 гривень придбав інвертор на сайті Епіцентру. Однак він помітив пошкодження, тому вимагає повернення коштів. Про це йдеться у рішенні Радомишльського районного суду Житомирської області, опублікованому 27 грудня 2024 року.
09.09.2024 року чоловік отримав відправлення, а саме інвертор «Solar Power Inveater DC12V-AC220V». По факту одержання та огляду відправлення, були зафіксовані пошкодження, а саме вказаний інвертор не набирав потужності відповідно до технічних характеристик. Замовлення зазначеного товару здійснене на сайті ТОВ «Епіцентр К» у ФОП. 26.10.2024 року ним надіслано претензію продавцю з вимогою повернення коштів за неякісний товар, однак ФОП не забрала цю претензію у відділенні Укрпошти за адресою реєстрації.
"09.09.2024 року позивач через офіційний сайт ТОВ «Епіцентр» придбав інвертор, вартістю 4 999 гривень. З заявою про обмін інвертора він протягом 14 днів з дня придбання товару не звертався. Додана до позовної заяви претензія від 26.10.2024 року не містить вимог, передбачених абз. 1 ч. 1 ст. 8 та ч. 3 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» про пропорційне зменшення ціни, безоплатне усунення недоліків товару в розумний строк чи відшкодування витрат на усунення недоліків товару. Позивач без будь-якого підтвердження та обґрунтування існування саме істотних недоліків якості інвертора одразу вимагає повернення коштів. Долучені до позовної заяви додатки теж не містять доказів наявності саме істотних недоліків інвертора, наявність яких відповідно до статей 8 та 10 Закону України «Про захист прав споживачів» є підставою для повернення сплаченої за товар грошової суми. Як доказ несправності інвертора він долучає лише його фото, що не є належним та достатнім доказом наявності істотних недоліків придбаного товару. Вимоги позивача ґрунтуються лише на його суперечливих суб`єктивних свідченнях, без пред`явлення будь-якого підтвердження існування факту несправності придбаного товару, допущенного з вини відповідача, адже останній продав позивачу новий та справний інвертор, в чому позивач безпосередньо пересвідчився у поштовому відділенні, коли оглянув, перевірив на справність та здійснив оплату", - заявили ФОП.
Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Він не надав доказів того, що придбаний товар на сайті ТОВ «Епіцентр» був неналежної якості.
"Під час судового розгляду справи позивачем до матеріалів справи не додано доказів щодо встановлення і підтвердження факту виникнення недоліків чи істотних недоліків придбаного ним товару, як і доказів того, що такі недоліки або істотні недоліки виникли з вини саме продавця товару, а не покупця в процесі експлуатації. Наданий позивачем доказ, а саме фотографія, на якій зображений пристрій «Solar Power Inveater», не підтверджує факту того, що відповідачка продала саме несправний товар. Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не надано належних та допустимих доказів того, що придбаний товар був неналежної якості, тобто, що відповідачка порушила його права, а тому відсутні правові підстави для задоволення позовної вимоги позивача про стягнення з відповідачки на його користь сплаченої за товар грошової суми. Оскільки у задоволенні вказаної основної позовної вимоги про стягнення вартості сплаченого товару судом відмовлено, похідна позовна вимога про відшкодування 5 тисяч гривень моральної шкоди, а також вимога про стягнення судових витрат задоволенню теж не підлягає", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.