Обмін територій на НАТО, умова завершення війни та шляхи України після виборів у США: про що сказав Зеленський в інтерв’ю FT

Президент заявив, що офіційне запрошення України до НАТО є єдиним способом, за допомогою якого країна зможе протистояти російській агресії та пережити вторгнення

Зеленський
Президент розповів і про те, коли завершиться війна

Президент України Володимир Зеленський заявив, що західні чиновники, які пропонують обмін окупованих Росією територій на членство України в НАТО, не консультувалися з ним. Президент заявив, що готовий розглянути мирні ініціативи, якщо вони будуть реалістичними та життєздатними. Також Зеленський розповів про реакцію на його план перемоги.

Про це він заявив у інтерв’ю для Financial Times. Також він говорив про завершення війни та про те, що необхідно для цього.

"Нам ніколи цього (про обмін територій на членство в НАТО - ред.) не говорили. Люди бояться сказати (мені). Бояться прямо сказати", – заявив він, закликаючи цих посадовців "викласти це на стіл, відкрито нам", а не через якусь третю сторону.

Також він сказав, він відкритий до мирних пропозицій від інших країн. Але лише за умови, якщо вони "реальні".

"Бразилія, у вас є план? Пропозиція з Китаю, ми не проти ...Але ж, прошу вас, не розділяйте нас", – сказав він (про бразильсько-китайський мирний план, який базується не на вимогах України).

Видання пише, що хоча всі члени НАТО погодилися з тим, що Україна перебуває на "незворотному шляху" до членства, США та Німеччина виступають проти офіційного запрошення Києва приєднатися через побоювання ескалації конфлікту з Росією. Деякі чиновники також приватно припускали, що вступ до НАТО може бути використаний як розмінна монета в будь-яких переговорах з Москвою. Зеленський вважає, що членство у НАТО необхідне Україні.

"Запрошення до НАТО підніме моральний дух наших людей і наших солдатів. Запрошення означає ще один крок до НАТО, а це означає, що їхні діти не загинуть. Ніколи, тому що ми будемо членом НАТО. Якщо ми не отримаємо запрошення в НАТО, моральний дух впаде", - додав президент.

На його думку, запрошення України до НАТО зміцнює українські дипломатичні шляхи до закінчення війни. І вона завершиться, коли президент Росії опиниться в ізоляції і його змусять до дипломатичних кроків.

"Ця війна закінчиться, коли Путін буде ізольований і підштовхнутий іншими партнерами до дипломатії", - додав Зеленський.

Також президент порівняв реакцію на план перемоги із реакцією на прохання щодо постачання Україні систем ППО "Патріот" та винищувачів F-16. Зеленський акцентував на важливості дій, які забезпечать виживання країни.

"Реакція на план перемоги така ж, як і на "Патріоти", F-16... Але ми повинні це зробити. Тільки так ми можемо вижити. Війна не закінчиться, поки Путін не відчує, що він повинен закінчити. А він розуміє лише силу. Це залежить не від Росії, а від волі наших партнерів. Більшість на нашому боці. Але ми повинні тиснути на інших", - додав президент.

Також президент висловив свою думку щодо перспектив після виборів у США. Він сказав, що після американських виборів можливі різні сценарії, і Україна повинна бути готова до трьох потенційних варіантів розвитку подій.

"Я не знаю, якою буде пропозиція до нас після виборів (в США). Ми бачимо три різні шляхи вперед", – сказав Зеленський.

Один із цих шляхів — продовження підтримки України хоч і союзниками, які все ще "бояться деяких ризиків", сказав Зеленський. Два інші шляхи передбачають поліпшення або погіршення ситуації для України залежно від того, хто переможе в президентських перегонах.

Що передбачає план перемоги Зеленського

16 жовтня президент Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді і представив План перемоги.

План перемоги Володимира Зеленського складається з п’яти основних пунктів, чотири з яких повинні бути реалізовані під час війни, а п’ятий — у післявоєнний період. Також в документі є таємні додатки.

Перший пункт передбачає офіційне запрошення до Альянсу ще до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане символом рішучості Заходу та підтвердженням того, що Путін зазнав геополітичної поразки. Також це означає неминучість євроінтеграції України.

Другий пункт стосується посилення оборонних заходів. Він передбачає зняття обмежень на удари по території Росії, продовження операцій на її території, розширення використання ППО та спільні дії з партнерами щодо збиття російської авіації. Важливим елементом є також розширене використання дронів, ракет та доступ до розвідданих західних партнерів.

Третій пункт передбачає розміщення на території України комплексного неядерного стратегічного пакета стримування, що забезпечить захист країни в майбутньому. Цей пункт має секретний додаток, який вже передали лідерам США, Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.

Четвертий пункт зосереджений на економічній силі України, яка володіє значними запасами природних ресурсів. Це включає критично важливі метали: уран, титан, літій, графіт тощо. Їхня загальна вартість оцінюється в трильйони доларів США.

П'ятий пункт плану охоплює післявоєнний період. Зеленський заявив, що після завершення війни Україна матиме один із найбільш досвідчених військових контингентів у світі. Це будуть люди з реальним бойовим досвідом, навичками використання західної зброї та взаємодії з військовими НАТО.

Водночас кілька ключових пунктів відхилили західні партнери. Серед найважливіших відмов — заборона на удари далекобійною зброєю по території Росії та відсутність термінового запрошення України до НАТО.

Раніше Зеленський пояснив звʼязок між своїм планом перемоги та другим Самітом миру. Також ми приводили нову заяву Держдепу США щодо Плану перемоги Зеленського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube