Новий рік - сімейне свято! Батьки мусять подумати, як провести його з дітьми, аби цікаво було усім
Новорічна пора - ціла серія свят, що є чудовою нагодою для всієї сім'ї зібратись разом та провести час у родинному колі, з близькими та друзями. Однак, крім, так би мовити, дорослої частини святкувань, є пора для дитячого дозвілля. І батькам не варто забувати про чудові зимові забави, до яких на свята можуть долучитись і діти.
Найперше що ми запропонуємо батькам, це заохочувати дітей брати участь в приготуваннях до свят. Не слід думати, що дітям це нецікаво, адже це не так. Діти з виразним нетерпінням чекають на свято і залюбки братимуть участь в його організації. В цьому є свої переваги. По-перше, дитина буде зайнята і менше запитуватиме перевантажених планами маму й тата: ну коли вже прийде той Санта?
По-друге, будь-яка участь в організаційних процесах має таку собі освітню функцію та надає дитині незамінний досвід життя на майбутнє. Можна залучати дітей до створення новорічного декору ялинки чи будинку. Звісно, при цьому варто дотримуватись елементарних безпекових правил: не давати в руки надто маленьким дітям дрібні чи скляні іграшки, не просити підлітка лізти надягати Віфлеємську зірку на верхівку ялинки чи вішати гірлянду під самою стелею. А от разом запаковувати подарунки - ідея, що треба!
Ще одна прекрасна ідея - залучіть вашу дитину до приготування яств до святкового столу. Дитина, навіть найменша, під вашим керівництвом може виконувати якісь дуже прості завдання, як от подавати посуд, мити овочі, розкладати продукти тощо. Старші дітки можуть допомагати нарізати інгредієнти салатів і так далі.
Піднесена атмосфера свята додасть першому в житті кулінарному досвіду казкову нотку. Дитина пам'ятатиме, що готувати - легко і приємно, надалі для неї цей процес асоціюватиметься не тільки зі смачним результатом, але й зі святковим теплом сімейної кухні. Так вона почуватиметься захищенішою в дорослому світі, переконані психологи. А здоровий підхід до харчування стане для неї традиційно зрозумілим явищем з легкої подачі батьків!
Особливо цікавим для дітей є занурення в кулінарію через приготування смаколиків. Оберіть нескладний рецепт імбирних пряників та розмалюйте їх разом з дітками. Або, заручившись їхньою допомогою, зробіть натуральні й корисні цукерки з цукатів та шоколаду! І час прекрасно разом проведете, і дитина матиме базу спогадів, цінних не тільки з точку зору вашої сім'ї, але й з огляду на придбані навики та вміння.
Зрештою, ніхто не викреслював старі та добрі традиційні зимові забави на снігу (якщо він є!). Разом з дітьми пограйте в сніжки, зліпіть сніговика, оригінально прикрасивши його та сфотографувавшись із ним на пам'ять! Можна навіть ввести таку традицію - ліпити снігову бабу всією сім'єю щороку, коли на Новий рік випадає сніг. Потім навіть можна завести новорічний альбом з цими фото та підписами до них.
Можна урізноманітнити варіанти снігових баб чи, наприклад, кожного Нового року ліпити сніговиків на зріст вашої дитини. Так, на фото з року в рік змінюватимуться діти та їхні снігові друзі! Згодом перегдяд подібної ретроспективи від року до року приноситиме теплі, радісні спогади. Можна також наввипередки виліплювати фігурки улюблених персонажів з мультфільмів на стовбурах дерев! Тут варіантів зі сніжними забавами може бути декілька - на все ваша фантазія.
Не забувайте і про ковзанку (зрозуміло, за умови, якщо погода дозволяє). Діти, які вже катаються, скажімо, на роликових ковзанах, залюбки оберуть такий чудовий вид активного зимовго відпочинку, як ковзанка. А ті дітки, котрим ще тільки доведеться навчитися майстерності тримати рівновагу на будь-яких ковзанах, отримають шанс розвинути додаткові спортивні здібності та здобути один з улюблених видів спорту серед сезонних розваг!
Запросіть разом з дітьми пташок на зимову трапезу. Годівничку можна зробити з пластикової пляшечки, цупкого кольорового картону, обклеєного плівкою, чи навіть дерева. Її також можна красиво розмалювати, а повісити на балконі чи на гілку біля будинку.
Немає нічого складного в тому, аби з клаптиків тканини зробити невеличку ляльку своїми руками. Це може бути янгол чи оберегова мотанка. В мережі є майстер-класи щодо цього. Потім таку іграшку можна повісити на ялинку, прикрасити нею новорічний стіл або віддати дитині, аби вона носила її, скажімо, в кишені чи рюкзаку, як символ вашої сім'ї.
Діти переживають свято немов казку, а посилить це відчуття проста прогулянка у вечірньому парку, прикрашеному мерехтливими різдвяно-новорічними вогнями. Подихайте свіжим повітрям під час пішої прогулянки, розкажіть дитині про традиції Різдва та Нового року. Наприклад про те, що від Різдва до Нового року день буквально стає довшим на кілька хвилин. Тому Різдво є символом світла не тільки метафорично, але й буквально!
Діти люблять і добре запам'ятовують цікаві факти, дізнатись про подібне буде важливо для вашої дитини. А на довершення прогулянки поласуйте разом улюбленими смаколиками з лотків вуличної їжі чи новорічного ярмарка. Адже спільне поглинання солодкого - зближує, доведено! Відвідати ярмарок - ще один цікавий спільний досвід. Ви навіть можете запропонувати дитині обрати невеличкий сувенір для вас на пам'ять (купите його, звісно, ви самі :)
Якщо ваша дитина щораз виказує артистичні та комунікативні здібності, запропонуйте їй привітати друзів - її та ваших спільних - онлайн або записавши відеопривітання. Дитина може підготувати пісеньку чи віршика, показати пантоміму чи станцювати таночок. Вона також може одягтися в костюм улюбленового персонажа, який, до прикладу, створить власноруч з вашою допомогою.
Придуймате та зробіть сімейною традицією звичай викликати Санту. Це може бути спільна пісня, заклики, тримання за руки тощо, тобто будь-який обряд, що передуватиме врученню чи появі подарунків під ялинкою. Такий звичай може зберігатися роками, адже в ньому залюбки братимуть участь навіть ті, хто подорослішав. У кожного в житті має бути крапелька новорічного дива!
Якщо погода не балує снігом, і хочеться лишатися в домашньому теплі, запропонуйте дітям розваги в кімнаті. Крім руханок під улюблену веселу музику, пропонуємо створити разом з малечею мінітеатр, адже цікаві сценки можна розігрувати разом з дітьми.
При цьому дорослі мають бути залучені до участі тією ж мірою, що й діти, і добре знати контекст того, що відбувається. Так, можна розіграти сюжет відомої батькам і дітям казки, мультика чи фільму. Або запропонуйте дітям підготувати виставу для батьків, приглушіть світло та облаштуйте імпровізовану сцену для маленьких акторів. Якщо ж вирізати маленькі фігурки та зробити кулісу, можна пограти у театр тіней.
Не забувайте і про настільні ігри, смішні ігри на кшталт "Крокодила" чи "Вгадай слово!", де за допомогою жестів потрібно показати якусь тваринку чи предмет, або ж вгадати слово за описом, не називаючи його, та всілякі конкурси для дітей з невеличкими смачними подарунками (отримати такі до свята мають всі учасники). Словесні ігри зближують усіх членів родини та створюють веселий настрій, особливо у холодну пору року. А ще можна влаштувати сімейний новорічний кінопоказ з улюбленими фільмами та мультиками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.