Чи змусять санкції сісти Путіна за стіл переговорів: у Bloomberg оцінили можливості

Наразі найкраща надія для союзників України полягає в тому, що зростаючий тиск на економіку Росії стане некерованим

Переговори з Путіним
Чи можна санкціями затягнути Путіна до переговорів. Колаж: Інформатор

Санкції Заходу навряд чи затягнуть російського правителя Володимира Путіна за стіл переговорів самі по собі. Втім, союзники сподіваються, що зростаючий тиск на економіку Росії стане некерованим. Також є надія, що напруга в державних фінансах РФ в кінцевому підсумку дасть негативний результат на державу-агресора.

Про це пишуть Bloomberg. За словами аналітика Алекса Ісакова, оголошені попередньою адміністрацією Джо Байдена нові санкції проти Росії можуть "знищити" 400 000 барелів на день видобутку. Це близько 5% від загального обсягу видобутку Росії.

Втім, зазначив експерт, зростання світових цін на нафту з вересня 2024 року на 10% обмежить вплив цих втрат. Тому Центральний банк у Москві останнім часом щосили намагається приборкати сплеск інфляції, спричинений нестачею робочої сили та різким збільшенням державних видатків, більшу частину яких спрямовано на підтримання військових зусиль

“Доходи від продажу нафти і газу становлять 30% доходів бюджету Росії, і санкції посилять фінансовий тиск на військову машину Путіна. Однак незрозуміло, як довго триватиме будь-який перебій: нафтопереробні заводи в Індії були впевнені, що російські трейдери незабаром знайдуть способи обійти ці заходи”, – йдеться у статті.

Аналітик наголосив, що неясно, чи зможе навіть пряма рецесія серйозно вплинути на високі рейтинги суспільного схвалення Путіна навіть зі зростанням заробітної плати з поправкою на інфляцію. Крім того, на початок 2025 року уряд РФ витратив близько 60% ліквідних активів у своєму фонді національного добробуту, тож Кремль занепокоєний станом держфінансів.

Ісаков додав, що у разі збереження темпів виснаження Москви, ці легкодоступні резерви можуть повністю випаруватися протягом 12-18 місяців. Ба більше, якщо останні санкції змусять РФ збільшити знижку на експорт нафти порівняно зі світовими базовими цінами до 30 доларів із приблизно 12 доларів у січні.

Намагання Трампа припинити війну в Україні

Як відомо, Трамп доручив своєму спецпредставнику Кіту Келлогу закінчити війну в Україні за 100 днів. Трамп також пригрозив Росії додатковими санкціями, якщо Путін не укладе мирну угоду.

Щодо виборів, які вимагають у Трампа, президент Володимир Зеленський заявив, що вони можуть відбутися цього року за умови припинення бойових дій і надання Україні надійних гарантій безпеки, які б унеможливили повторну агресію Росії. Водночас представники України останніми місяцями чітко дали зрозуміти Вашингтону, що проведення виборів у такий нестабільний період може посилити внутрішній розкол та створити можливості для російського втручання у виборчий процес.

Згідно з українським законодавством, президентські та парламентські вибори не можуть проводитися під час воєнного стану, який було запроваджено в лютому 2022 року. П’ятирічний президентський термін Зеленського мав завершитися у 2024 році, однак у зв’язку з війною вибори відтерміновані.

Російський правитель Володимир Путін відкрито заявляв, що вважає Зеленського "нелегітимним" без нового електорального мандата, а тому український лідер, на його думку, не має юридичного права підписувати обов’язкові міжнародні угоди щодо потенційного мирного договору. Водночас Кремль наполягає, що Зеленський міг би брати участь у переговорах, але спершу мусить скасувати свій указ від 2022 року, який забороняє будь-які переговори з Росією, поки Путін перебуває при владі.

Нагадаємо, в інтерв'ю Fox News Зеленський заявив, що президент США Дональд Трамп зможе примусити російського правителя Володимира Путіна прийти до миру, якщо він цього захоче. Глава держави сподівається на справедливу мирну угоду. І на те, що Трамп буде на боці України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube