Іранські ракети та перекидання "Кинджалів" в Білорусь. Юрій Ігнат розповів, як Україна протистоятиме загрозі

Є велика ймовірність, що іранські балістичні ракети доставлять на Північ від України — звідки їх можуть запускати

Іранські ракети та перекидання "Кинджалів" в Білорусь. Юрій Ігнат розповів, як Україна протистоятиме загрозі
Іран та білорусь продовжують допомагати ворогу

У росії вичерпуються запаси ракетного озброєння. Через це агресор може застосовувати для ударів по Україні балістичні ракети іранського виробництва, вони на відміну від виготовлених у рф, мають більшу точність та швидкість. Наша країна вживатиме усіх заходів і засобів захисту від цих ракет. 

Про це на брифінгу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.  За його словами, є велика ймовірність, що ракети доставлять на Північ від України — звідки їх можуть запускати.

"Дальність ураження цими балістичними ракетами складає 700 кілометрів. Проти цих ракет ми не маємо ефективного захисту протиповітряної оборони. Збивати їх теоретично можна, але це важко зробити тими засобами, що у нас є на озброєнні. У нас засоби протиповітряної, а не протиракетної оборони. Ракети, які окупанти планують отримати від Ірану — це саме балістика. "Іскандер М" є на озброєнні у країни-агресорки і очевидно, що ці ракети надходять їм для доповнення саме тих "Іскандерів", адже вони фактично закінчуються. Запас вичерпаний", - акцентував Ігнат.

Ракети "Іскандер" є двох типів: "Іскандер М" - балістична ракета, "Іскандер К" - крилата ракета. 

"Це така ж ракета, як і "Калібр" тільки наземного базування, вона летить з якомога нижчою траєкторією до землі, її збивати важко", - наголосив Ігнат. 

Перекидання "Кинжалів" у білорусь 

За словами речника Повітряних сил, це не вплине на ситуацію у нашому небі. Водночас вплинути може зменшення цих "Кинжалів" у кількості або їх повна відсутність. 

"Заявлена дальність ракети "Кинжал" - дві тисячі кілометрів. Носій цієї ракети — літак МіГ 31, але можуть бути і інші літаки стратегічної авіації. Їх мало, тож ворог застосовує МіГ 31 К, який може нести одну ракету "Кинжал". Вона кріпиться до фюзеляжу і таким чином може загрожувати будь-якій точці України і завдавати такого удару на який реагувати важко. Його перебування на території білорусі це більше загроза не так Україні, як брязкання цією зброєю на адресу країн Заходу та Європи", - пояснив Ігнат. 

Чому зменшились атаки іранськими дронами-камікадзе

Росія замовила щонайменше 2 500 іранських дронів-камікадзе. Ймовірно, що "Shahed" противник використав у достатній кількості. За даними Повітряних сил України, приблизно понад 400 дронів. Понад 300 з них знищено протиповітряною обороною. 31 жовтня збили три дрони-камікадзе "Shahed-136", які атакували Україну з північно-східного напрямку у зоні відповідальності повітряного командування "Схід". Три "Shahed-136" знищили підрозділи територіальної оборони на Полтавщині, ще три – винищувальною авіацією Повітряних Сил ЗСУ на Дніпропетровщині.

"Є кілька факторів, чому менше стали використовувати іранські дрони-камікадзе. Можливо їх не доставили до росії, не привели до бойового порядку, не доставили до місць запуску або заощаджують, щоб більш масовано завдавати ударів по Україні. 

Також на це можуть впливати погодні умови. Це літальний апарат, тож може бути вплив поривчастого вітру. 

"Це баражуючий боєприпас і на нього впливають фактори погоди — поривчастий вітер чи інші явища. Можливо інші причини, які окупанти планують стосовно цих БПЛА", - додав Ігнат.

Коли вмикають сигнал повітряної тривоги 

Не завжди повітряні тривоги завершуються ураженнями об'єктів чи застосуванням зброї. Повітряну тривогу в багатьох випадках оголошують для запобігання наслідкам, які можуть бути від завдання ударів. Її вмикають, коли:

  • у небі з'являються літаки стратегічної авіації Ту-160 і Ту-95, які можуть завдавати ударів,
  • у небі з'являються літаки-носії ракет "Кинжал", які можуть з'являтись у будь-якій точці України. Ефективно відстежувати та знищувати їх фактично немає можливості,
  • є інформація про застосування ракет "Калібр" з акваторії Чорного та Азовського морів.

За словами речника Повітряних сил, не завжди цей сигнал супроводжуються запусками ракет. Українців просять відноситися до цього з розумінням. Навіть, якщо ви маєте інформацію з якогось джерела про імовірний удар, але його ще немає і можна розслаблятись. Варто двічі подумати ніж так вчиняти.

Нагадаємо, загарбники у Сєвєродонецьку готуються до приходу ЗСУ. Крім того, окупанти примусово "евакуюють" жителів Херсонщини.

Також Інформатор писав, що скільки російських військових зараз знаходиться в Білорусі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube