Чи зможе Україна приєднатись до ЄС за два роки: думка президента Євроради

Читать на русском

Мішель заявив, що серед фундаментальних умов для вступу України до ЄС є реформування судів і боротьба з корупцією

Читать на русском
Чи зможе Україна приєднатись до ЄС за два роки: думка президента Євроради
Українська сторона готується подати результати виконання рекомендацій ЄС і чекає на позитивну реакцію

Мішель заявив, що серед фундаментальних умов для вступу України до ЄС є реформування судів і боротьба з корупцією

У п'ятницю, 3 лютого в Києві відбудеться саміт Україна-ЄС, на нього приїхали півтора десятка лідерів Європейського союзу. Напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має амбітну мету приєднатись до ЄС за два роки. Президент Євроради Шарль Мішель дав надію певну надію. 

Про це він розповів в інтерв'ю "Суспільне". Мішель зазначив, що Єврокомісія представить звіти, які вкажуть Україні, які додаткові кроки на шляху до ЄС вона мусить зробити.

"Перш за все, я хотів би відзначити роль, яку відіграє українська влада. Кілька місяців ми бачимо, як у певних рішеннях ви заглиблюєтеся в деталі, необхідні для того, щоб прискорити процес, впроваджуючи необхідні реформи. Ми позитивно налаштовані, бачимо, що докладається багато зусиль. У наступному місяці Єврокомісія має представити деякі звіти, щоб мати об'єктивне уявлення про стан справ. Це відповідальність Європейської ради, держав-членів — оцінити, якими можуть бути наступні кроки. Але українська влада знає, що вона може розраховувати й на мене, і на ЄС", - сказав Мішель. 

Умовами для того, щоб приєднатися до Європейського Союзу є реформи, спрямовані на зміцнення демократичних інститутів, особливо верховенства права, боротьбу з корупцією, незалежність судової системи. Мішель впевнений, українська влада розуміє, що це є пріоритетом.

"Я відчув, що лише за кілька місяців ви досягли значного прогресу і зробили кроки у правильному напрямку. Протягом наступних місяців комісія зможе представити деякі звіти. Це буде корисно для того, щоб зробити додаткові кроки", - зазначив Мішель.

Чи зможе Україна стати членом ЄС за два роки

Він не каже, що це нереально. На думку Мішеля, якщо з українського боку буде сильна політична воля до прискорення, якщо буде впевненість, для того, щоб впроваджувати необхідні реформи, це можливо прискорити.

"Коли ми вирішили надати Україні кандидатство в ЄС, я пам'ятаю, що за кілька тижнів до того, як ми прийняли це рішення, хтось вагався, хтось ставився песимістично. Та нам це вдалося, ви змогли нарешті швидко отримати статус кандидата, порівняно з тим, як це робиться, зазвичай, з боку ЄС. Я не хочу сказати щось таке, що створило б ще більше труднощів. Але думаю, ми повинні зосередитися на необхідних зусиллях з обох сторін. Це пункт перший. Пункт другий — це очікування початку переговорів, що є важливим кроком. Також важливо використовувати інструменти, які ми вже маємо. Наприклад, я хотів би, щоб ми прискорили процес спільного роумінгу для того, щоб з'єднати Україну з ЄС. Я хотів би, щоб ми прискорили зусилля для поступової інтеграції України в єдиний ринок. Я хочу, щоб ми доклали більше зусиль для того, щоб з'єднати інфраструктуру на основі принципу: "давайте будемо конкретними, давайте будемо оперативними". І українська влада знає, що у них є багато друзів в ЄС, які щиро бажають допомогти вам прискорити цей процес", - пояснив Мішель.

Мішель наголосив, що всі нюанси він обговорить із президентом України Володимиром Зеленським та його командою. Він наголосив, що готовий вислухати українське бачення.

Що відомо про саміт Україна-ЄС 

У п'ятницю, 3 лютого, відбудеться важливий саміт Україна-ЄС. Захід проходитиме у Києві. На ньому можуть озвучити першу оцінку виконання рекомендацій щодо вступу до Євросоюзу. Востаннє саміт проходив у жовтні 2021 року в Києві, тому цьогоріч на черзі місця проведення мав бути Брюссель. Однак лідери ЄС вирішили продемонструвати свою рішучу підтримку України в цей складний час, у період повномасштабної війни, і приїхали у Київ. Захід  пройде за участю Зеленського, членів уряду, глави Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн та президента Європейської ради Шарля Мішеля. Також відомо, що до широкої делегації з Брюсселя увійшли 15 з 27 членів Єврокомісії. Напередодні вони провели спільне засідання із представниками українського уряду

Нагадаємо, у Польщі відкрили енергетичний хаб ЄС для допомоги Україні. Крім того, ЄС і G7 обмежують ціни на російські нафтопродукти

Також Інформатор писав, що Джозеф Байден планує візит в Європу до річниці вторгнення росії в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.