Вступ до ЄС: яке рішення чекати на саміті 3 лютого

Читать на русском

Напередодні до столиці вже прибули 15 єврокомісарів з Урсулою фон дер Ляєн

Читать на русском
Вступ до ЄС: яке рішення чекати на саміті 3 лютого
Україна покладає великі надії на цей саміт, сподіваючись почути підтвердження прогресу Києва на шляху євроінтеграції та конкретніші перспективи щодо членства в ЄС

Напередодні до столиці вже прибули 15 єврокомісарів з Урсулою фон дер Ляєн

У п'ятницю, 3 лютого, відбудеться важливий саміт Україна-ЄС. Захід проходитиме у Києві. На ньому можуть озвучити першу оцінку виконання рекомендацій щодо вступу до Євросоюзу.

Востаннє саміт Україна-ЄС проходив 12 жовтня 2021 року в Києві, тому цьогоріч на черзі місця проведення мав бути Брюссель. Однак лідери ЄС вирішили продемонструвати свою рішучу підтримку України в цей складний час, у період повномасштабної війни, і приїхали знову в Київ.

Хто братиме участь

Саміт пройде за участю президента України Володимира Зеленського, членів уряду, глави Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн та президента Європейської ради Шарля Мішеля. Також відомо, що до широкої делегації з Брюсселя увійшли 15 з 27 членів Єврокомісії. Напередодні вони провели спільне засідання із представниками українського уряду.

Що обговорюватимуть

Ключова тема — готовність України до початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Наразі українська сторона готується подати результати виконання рекомендацій ЄС. І чекає на позитивну реакцію.

"Ключовим питанням на порядку денному має стати перспектива якнайшвидшого початку переговорного процесу про вступ до ЄС після того, як Україна виконає всі рекомендації ЄК і отримає позитивну оцінку", - заявив днями міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Крім того, на саміті порушать такі теми:

  • посилення санкцій,
  • безпекова ситуація,
  • українська "формула миру",
  • прогрес у питаннях інтеграції у внутрішній ринок Євросоюзу,
  • взаємодія в енергетичній сфері.


При цьому під час саміту планують підписати низку галузевих документів. Посол ЄС Матті Маасікас також зазначив, що обговорюватиметься широке коло питань. За його словами, насамперед Брюссель надішле сигнал солідарності з Києвом.

Що цьому передувало

30 січня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна має амбітну мету стати членом ЄС уже через 2 роки. 2 лютого відбулось спільне консультаційне засідання представників Єврокомісії, на чолі з Урсулою фон дер Ляєн, з президентом Володимиром Зеленським, Шмигалем та членами Уряду України. Урсула фон дер Ляєн пообіцяла Україні вступ до Євросоюзу. Водночас напередодні видання Politico зазначило, що топлідери ЄС не запевнять, що наша країна може приєднатися до блоку найближчим часом. Деталі читайте тут

Нагадаємо, у Польщі відкрили енергетичний хаб ЄС для допомоги Україні. Крім того, ЄС і G7 обмежують ціни на російські нафтопродукти

Також Інформатор писав, що Джозеф Байден планує візит в Європу до річниці вторгнення росії в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.