Чи змінять винищувачі ситуацію на полі бою: Ігнат пояснив слова Столтенберга про F-16 для України

У Повітряних силах вважають, що суттєво вплинути на події на фронті зможуть лише літаки нових модифікацій

F-16, Юрій Ігнат
Речник ПС зазначив, що Україна потребує блок 70/72 F-16

Винищувачі F-16 старих модифікацій суттєво не змінять ситуацію на фронті. Водночас у Повітряних силах розраховують, що країни-партнери передадуть Україні новіші моделі. Тільки так українська авіація зможе конкурувати з російською під час повномасштабної війни.

Водночас існує можливість модифікувати старіші версії F-16. Відповідна інфраструктура є в Європі та США. Так речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у четвер, 30 листопада, прокоментував заяву генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що F-16 кардинально не змінять ситуацію під час війни.

"Треба розуміти, що саме сказав генсек. Літаки дійсно мають працювати в єдиній системі протиповітряної оборони. Мають працювати в єдиному механізмі Сил оборони, використовуватися так, як це потрібно. Якщо говорити про літаки якихось старих моделей, старих серій то, звичайно, кардинально не змінять (ситуацію)", - зазначив Ігнат.

Водночас у ПС розраховують, що матимуть техніку, яка буде "на рівні конкурувати з російськими літаками" і зможе відтіснити російську авіацію подалі від українських кордонів. Ігнат додав, що в цьому випадку мова йде не стільки про кількість винищувачів, скільки про їхні технічні характеристики, оскільки "це ж не Друга світова війна, щоб кількістю воювати".

"Літаки - це лише платформа. В них є озброєння, є ракети, бомби, які застосовуються. Тому нам потрібні сучасні літаки. Сучасні платформи, здатні забезпечити саме результат. F-16 є різні, є різні модернізації. Є блок 10-й, 15-й, 20-й, 30-й і аж до 70-го. Блок 70/72 - це остання модернізація F-16. Вона надзвичайно потужна і, звичайно, хочеться її. Будемо дивитися, що партнери будуть нам надавати. Літак F-16 може проходити ці етапи модернізації, є потужності на заводах і в Європі, і в США, які можуть забезпечити цю модернізацію", - пояснив Ігнат.

Речник ПС додав, що Київ прагне повністю замінити свій парк літаків на F-16 чи на інші винищувачі. Однак цей процес розгортатиметься поступово. Наразі необхідно говорити про озброєння, зокрема потужні радари, які також можуть серйозно вплинути на ситуацію на полі бою, зазначив Ігнат.

Не змінять ситуацію? Що сказав Столтенберг про F-16 для України

Генеральний секретар НАТО у середу, 29 листопада, зазначив, що кардинальних змін на фронті через постачання F-16 все ж не варто очікувати, адже немає єдиного типу зброї, який на це здатний.

“Водночас я вважаю, що зараз ми маємо усвідомити, що немає жодної “срібної кулі”, жодної системи, яка сама по собі кардинально змінить ситуацію на полі бою. Це питання про багато різних можливостей, які працюють разом одночасно, що відштовхне росіян назад. Ми маємо готуватися до довгої і важкої битви”, - підкреслив він.

Перед цим Ігнат розкрив деякі деталі навчання українських пілотів на F-16. За його словами, українські пілоти сильно вмотивовані пройти тренування та знизити "свій перший російський літак".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube