Зокрема у Британії навчаються молоді лейтенанти, які випустились з вишів у серпні 2023-го року. Підготовку проходять також інженери та військові програмісти
Українські пілоти проходять навчання на винищувачах F-16 в США та країнах Європи. Частина з них вже здійснюють вильоти у супроводі інструкторів. За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната всі вони вмотивовані вчитись та хочуть повернутись до України, щоб знищити свій "перший російський літак".
Зокрема, мова йде про молодих лейтенантів з Харківського національного університету Повітряних сил. Вони проходять навчання у Британії. Про це Ігнат розповів в інтервʼю виданню "Новинарня".
Речник ПС зазначив, що йому "дуже шкода", що Україна не має винищувачів F-16 під час цього опалювального сезону. Водночас він підкреслив, що підготовка пілотів є складним процесом. На додачу до цього навчання мають пройти й інші спеціалісти, які займаються обслуговуванням техніки та програмуванням бомб та ракет.
“Льотчикам треба навчитись воювати на цьому літаку, не просто навчитись літати, а воювати і працювати в складі підрозділу, ухвалювати нестандартні рішення. Це все досягається шляхом набуття досвіду і постійним тренуванням. Тому швидко не буде. Але виходу іншого немає”, - заявив Ігнат.
Представник Повітряних сил нагадав, що наразі українські пілоти проходять навчання в США та різних країнах Європи. Наприклад, в Данії вони вже здійснюють вильоти з інструкторам на реальних винищувачах. При цьому вони демонструють "непогані результати". Так, США позитивно оцінили успіхи наших льотчиків під час тренувань.
У Британії проходять підготовку випускники Харківського національного університету Повітряних сил ЗСУ, які закінчили виш у серпні 2023 року. Переважно це молоді лейтенанти, які вже за 2 роки зможуть літати на американських винищувачах 4-го покоління. Підготовка здійснюється таким чином, щоб задовільнити потреби військ у довгостроковій перспективі, а не тільки зараз.
"Це невпинний процес. І вони вже там почали давно освоювати мову, термінологію, знайомство з типом літака, бойове застосування, тренування в повітрі. Ми також чекаємо той румунський майданчик для навчання наших пілотів. Ми хочемо так “розпорошити” людей, щоб максимально швидко підготувати якомога більше пілотів, бо не може один центр пропускати велику кількість людей”, - розповів речник.
Також підготовку проходять і інженери. За словами Ігната, після отримання літаки будуть розсереджені по різних аеродромах і застосовуватимуться так, як зараз наші пілоти використовують МіГи і Су. Наявність у держави F-16 "додасть адреналіну російським пілотам", впевнений представник Повітряних сил.
“Я маю два контакти, з якими спілкуюся. Партнери не дозволяють робити жодних публікацій (про тренування українських пілотів), поки триває навчання. Але те, що наші льотчики побачили під час навчання за кордоном, вочевидь їх радує. Тому що попали туди передусім молоді хлопці, які мають перспективу проходження служби. Вони майже всі підписували 10-річні контракти, мають гарне здоров’я, гарний досвід, знання мови. Це молоді льотчики, які хочуть змін. Ці офіцери задоволені, що вони там перебувають - але більше всього вони хочуть повернутися. Усі вони горять бажанням завершити навчальний процес, повернутися, і збити перший російський літак”, - розповів Ігнат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.