Через підрив Каховської ГЕС Україна щороку втрачатиме 2 мільйони тонн виробництва агропродукції
Українці не відчують критичного дефіциту агропродукції внаслідок знищення Каховської ГЕС. Внаслідок підриву дамби Україна втратить певну частину урожаю зернових. Однак це буде не критично.
Про це заявив заступник міністра агрополітики України Віталій Головня. У наступні 3-5 років наша країна не зможе використовувати близько 1-1,5 мільйона гектар сільськогосподарських угідь в Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях.
"Водою з Каховського водосховища раніше зрошувалося більше ніж 500 тисяч гектар. Фермери отримували кошти з цих зрошуваних земель і перекривали ними задля сівозміни інші збиткові виробництва. Тому в наступні 3-5 років ми не зможемо використовувати близько 1-1,5 мільйона гектар сільськогосподарських угідь в 3 областях - Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській", - розповів Головня в ефірі телемарафону.
За його словами, на цих територіях вирощувалося близько 1,2 мільйона тонн зернових, близько 500 тисяч тонн овочів та 250 тисяч тонн ягід. Через підрив Каховської ГЕС Україна щороку втрачатиме 2 мільйони тонн виробництва агропродукції.
"Фактично ми втратимо щороку близько 2 мільйони тонн виробництва сільгосппродукції. В грошовому еквіваленті це 1,5 мільярда доларів кожного року", - підкреслив Головня.
"Критичного дефіциту продукції в цьому році ми не відчуємо. Бо минулого року ми вже втратили значну частину земель сільськогосподарського призначення в цьому регіоні, і наші фермери змогли переорієнтуватися. Зокрема, інші регіони забрали на себе значний обсяг виробництва, особливо овочевого", - зазначив Головня.
Попри це, внаслідок підриву дамби Україна втратить певну частину урожаю зернових. Однак ці втрати не будуть критичними.
"У загальному плані ми втратимо певний обсяг зернових, але основна частина зрошувальних земель на півдні знаходиться на лівобережжі Дніпра. Правобережні ж території є так званою сірою зоною. Фермери і так небагато там вирощували через постійні "прильоти", то бойові дії. Тому гірше, ніж торік, у цьому році там точно не буде", - зауважив Головня.
Каховський канал забезпечував водою більше півмільйона гектарів земель. Тому проблема зрошування стане найбільшою в сільському господарстві, а також в екологічній і соціальній сферах на Півдні України. Каховське водосховище було джерелом для двох систем зрошування і подачі води – Каховської системи й Північно-Кримського каналу. Ці системи збудували з урахуванням рівнів води, щоб мінімально використовувати електроенергію для насосів. Зараз рівень води впав, тому вона до систем просто не дістається. Щоб його підняти, треба відновлювати дамбу. Тому це проблема на багато років.
Раніше ми писали, що актор Шрайбер пояснив світу, як реагувати на трагедію у Новій Каховці. Крім того, у Криму почалися серйозні проблеми з водопостачанням через теракт на ГЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.