Чи винен Трубін у новій поразці Бенфіки: огляд матчу ЛЧ

Португальці видали два дуже різних тайми

Реал Сосьєдад в другому таймі ледь не програв. Фото: Gettyimages.com
Трубін пропустив тричі в першому таймі. Фото: Gettyimages.com

У четвертому турі Ліги чемпіонів ми побачили два дуже різні тайми у виконанні Бенфіки. В першому здалося, що Трубін буде виймати з воріт усі м’ячі, що є на стадіоні. А от у другому команда ледь не переграла Сосьєдад.

Як це було - в огляді Інформатора.

Перед грою

Для Бенфіки це була головна битва за життя. На гру Шмідт привіз ді Марію, Сілву, Отаменді, Кабрала та Флорентіну. Звісно, у воротах грав ніхто інший, як Трубін. Натомість Реал Сосьєдад збирався вже зараз оформити бажану путівку у євровесну: зробити це вдома готувалися Оярсабаль, Мендес, Елустондо, Меріно та ле Норман.

Перший тайм. Експрес-знищення Бенфіки

Початок гри - еталонне використання помилок суперника. Бенфіка хотіла заграти старт за власним сценарієм, але Сосьєдад почав таким активним пресингом, що посунув гостей подалі від центру. Як наслідок - лише 6 хвилин для першого голу. Іспанці розігрують кутовий, подача Муньйоса - і забутий Меріно забиває легкий та швидкий гол у ворота Трубіна. Воротар не встиг зреагувати на удар впритул. Тиск Реалу продовжувався весь перший тайм, бо попереду грав один з найкреативніших дуетів - Оярсабаль та Кубо. Вони спіймали центр поля Бенфіки на новій помилці Флорентіну. Саме Оярсабаль на швидкості знищує Отаменді та пробиває повз голкіпера.

Чим же могла відповідати Бенфіка? Принаймні, намаганнями захисту. Іспанці робили все, що хотіли. Ворота могли розстрілювати всі гравці та з будь-якої позиції. Це особливо стало помітно в третьому голі: Невеш просто забув про Барренечеа, іспанець отримав купу часу на прийом та обробку м’яча і майстерно розібрався із Трубіним ударом в дальній кут. Розгром на 20-й хвилині - точно не в такий клуб переходив українець.

Хоч якась спроба атаки від гостей сталася тільки в другій половині тайму - вперше на чужій половині отримав пас ді Марія. Виходити з пресингу Бенфіка намагалася і через воротаря - це був перший випадок, коли Трубін взяв м’яча у ноги, а не витягав його з сітки. Якась його аура допомогла і з пенальті. Пробивати пішов справжня зірка Сосьєдаду цього сезону - Мендес. Але півзахисник із феноменальним виступом ну надто вільно передбачав свій гол - стійка рятує орлів.

У чому ж була проблема першого тайму? Гра без позицій. Морату й Сілва багато разів втрачали опонентів, захисники не мали ширини. Морально розчавлена Бенфіка створювала стільки простору між лініями, що там можна було поставити цілу будівлю. Удар головою Отаменді ніби окреслив, що команда жива й битиметься, але 3 голи - це дуже показовий провал, адже могло залітати цілих 6.

Другий тайм. Вчасні заміни рятують Сосьєдад

А от після перерви гра понеслася зовсім в іншому векторі. Шмідт знайшов настільки правильні слова, що мотивація понесла Бенфіку у шалений затяжний штурм. І це при тому, що ле Норман ледь не вирубив Трубіна, коли бив по воротах українця. У відповідь гості пішли в атаку - і забили геніальний гол. Реал настільки повірив у легку перемогу, що перестав контролювати положення. Юрасек коротким пасом знайшов Отаменді, той пасує на Сілву - і той пробиває Реміро потужним ударом в нижній кут, дуже потрібний гол.

Ключове рішення - переведення Отаменді на позицію під форварда. В парі з Жоау Маріу він перенавантажував захист іспанців настільки, що навіть сам отримав шанс для чудового дального пострілу - врятував тільки воротар. Бенфіка настільки додала в тиску, що всі гравці Реалу опустилися на власну половину та за двадцять хвилин не могли перейти середину поля. Закрили й Мендеса - через його правий фланг починалися більшість атак у першому таймі, але зараз Аурснесу вдалося нівелювати півзахисника настільки, що суперник зупинявся на власній половині. А Юрасек та Невес мали більше можливостей для розрізних пасів між лініями.

Бенфіка була близькою до того, щоб зрівняти рахунок - зіпсували все власні фанати. Вони почали невчасно кидати фаєри на поле, суддя зробив міні-перерву на обговорення майбутнього гри. Цього виявилося вдосталь, аби Альгуасіль зробив єдиний правильний крок - зняв втомлених й дезорієнтованих Кубо та Мендеса. Саме вихід Турр’єнтеса й Фернандеса освіжив гру, у відповідь нейтралізувавши усі атакувальні намагання португальців.

Оярсабаль поступився роллю попереду Меріно: вінгер став найактивнішим у другому таймі, часто брав на себе гру та шукав передачу там, де здавалося її бути не може. Хоча проти нього поставав вже Трубін: особливої роботи у воротаря не було, він радше жонглював захисниками, аби вчасно закривати прогалини.

Під кінець гри Сосьєдад вже не створював стільки моментів, як на початку гри й навіть не намагався особливо виходити вперед. Оярсабаль та Фернандес знову відходили до карного, втім тепер контрольовано, щоб Отаменді не вдавалося самотужки руйнувати оборону та плани на плей-оф.

3:1 - легка та водночас вистраждана перемога Реал Сосьєдаду, яка виводить іспанців у євровесну. А от Лунін та його Бенфіка програють вчетверте у ЛЧ та ледь сподіваються на Лігу Європи.