Чи вимикатимуть світло 28 травня: в Укренерго дали відповідь

Українцям радять економно споживати електроенергію та не перевантажувати систему

Кіт, електромережі
Українцям повернули графіки вимкнення світла, але вони не такі жолрсткі, як минулорічні

Вимикати світло українцям у вівторок, 28 травня не планують. У Міненерго заявили, що ситуація в енергосистемі дозволяє обійтися без застосування графіків вимкнення світла. Якщо вона зміниться через ракетні обстріли, негоди чи інші обставини, повідомлять додатково. 

Як проінформували у компанії Укренерго, потреби споживачів покриваються власною генерацією та комерційним імпортом. Відтак 28 травня постараються обійтися без вимкнення світла. 

В Укренерго розповіли, чи вимикатимуть світло 28 травня 1

В Укренерго також пояснили, що ліміти на споживання електроенергії діють в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів. Диспетчерський центр Укренерго доводить їх до кожного обленерго щовечора. Якщо ліміти  перевищені, можуть застосовувати графіки погодинних відключень. У компанії також кажуть,
головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях.

Світло вимикають, але не щодня

Загалом обмеження постачання електроенергії для побутових та промислових споживачів діють в ті чи інші дні. Аби зменшити їхню тривалість, Міненерго закликає людей до відповідального споживання. Енергетики роблять усе можливе, аби якомога швидше проводити аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури, коли їх пошкоджують обстріли росіян. 

Окрім обстрілів, ворог намагається влаштовувати ще й терористичні акти на енергетичних об'єктах. Інформатор розповідав, що напередодні, на одній з підстанцій обленерго у Дніпропетровській області було виявлено вибуховий пристрій. Для його знешкодження викликали поліцію та саперів - трагедії вдалося уникнути. 

Нагадаємо, в Україні замість 20 великих потужних електростанцій в енергосистемі має з’явитися 100-200 розосереджених по країні маневрових установок меншої потужності. Це можуть бути газові установки, теплові станції на біопаливі, системи накопичення енергії. Таке "розпорошення" має допомогти енергосистемі вижити у часи війни.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube