Якщо немає електрики у мережі: що придбати для власного дому чи квартири

Генератори та портативні електростанції – переваги та недоліки

Якщо немає електрики у мережі: що придбати для власного дому чи квартири

Аварійне відключення електроенергії від ракетних обстрілів стало реальністю. Попереду зимові холоди і головне завдання сьогодні – вижити всім. Генератори та Портативні та сонячні зарядні пристрої із зарядкою від мереж. Це основні альтернативні джерела електроенергії для  будинків та квартир. Що з них краще і скільки прийдеться за це заплатити? 

Плюси і мінуси генераторів

Це найпростіша установка. Простота її полягає в тому, що вам необхідно придбати електрогенератор, встановити його в надійному закритому приміщенні, яке буде відповідати правилам пожежної безпеки. Далі, проводите підключення електричної мережі приватного будинку до нього, заливаєте рідке паливо (бензин або солярку) і включаєте. Після чого у вашому будинку з'являється електрика, яка залежить лише від наявності палива в баці генератора. 

До того ж електрогенератори - це надійні та зручні установки, які працюють практично вічно, якщо правильно їх експлуатувати. Але тут є один момент. В даний час на ринку присутня два види генераторів:

  • Бензиновий;
  • Дизельний.

 

Який краще? 

  • Бензиновий генератор краще заводиться взимку, але це генератор повітряного охолодження, який працює 8 годин поспіль і потім потребує 1 години відпочинку.
  • Дизельний генератор економніший, має рідинне охолодження, отже може працювати довгий час без «відпочинку», але взимку завести його важче, ніж бензиновий.

 

Генератори, як тимчасове рішення, у приватних будинках – можливо. У багатоквартирному житловому фонді – це не реалістично. Чисто технічно, ви зможете забезпечити роботу генератора в квартирі, але це дуже гучний прилад, який, до того ж смердить бензином. Є і небезпека задихнутися чадними газами при неправильній установці електрогенератора, для нього необхідно виділити багато місця.

Зараз вже продаються безшумніші і компактніші моделі, але для квартир рекомендують виключно інверторні генератори, які можуть влетіти в копієчку (близько 30 тис. гривень в середньому).

В рейтингу з продаж "Розетки" зараз генератори від 6 до 37 тисяч гривень

Портативні та сонячні зарядні пристрої із зарядкою від мережі

Як правило, подібна електростанція являє собою компактний складаний модуль, одним з головних елементів якого є фотоячейкі з аморфного кремнію. Корпус модуля зазвичай виконується у вигляді невеликого валізки і має високий ступінь захисту від вологи і пилу. Переваг у переносних електростанцій маса:

  • Мобільність і автономність електрозабезпечення;
  • Простота використання;
  • Наявність запасу енергії для нічного використання;
  • Можливість використання в несприятливих умовах (наприклад, при опадах);
  • Автоматична робота;
  • Надійний захист вхідних / вихідних ланцюгів від різного роду перевантажень;
  • Робота з широким спектром вхідної напруги;
  • Можливість використання в якості зарядного пристрою для свинцево-кислотних акумуляторів.


Ціна подібних мобільних електростанцій цілком прийнятна, а купити оптимальну модель можна в спеціалізованому магазині. Крім того, вони часто продаються і серед туристичного спорядження. Потужність і продуктивність подібних пристроїв різні і залежать від конкретної моделі. В середньому електростанція на сонячних батареях здатна безперервно працювати до 8 годин в автономному режимі. Час зарядки акумуляторної батареї, а при стандартній освітленості займає зазвичай від 4-х годин. Крім того, в деяких виробах реалізована можливість комутації навантаження безпосередньо до сонячній батареї, без задіяння акумуляторного модуля. подібний пристрій на сонячних батареях знайде своє застосування і в міській квартирі. При раптових відключення електрики така домашня станція здатна підтримати роботу ноутбука або ПК забезпечити роботу освітлення або холодильника.

В рейтингу з продаж “Розетки” зараз  портативні пристрої за ціною від 1,7 до 5 тисяч гривень.

Чому зараз важливо про це думати

Про те, що опалювальний сезон буде складним неодноразово наголошував міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Україну щодень обстрілює ворог, руйнуючи енергетичну інфраструктуру. Тому кожному треба подбати про альтернативні джерела електроенергії. Крім генераторів варто придбати ліхтарі, акумулятори, тощо.

11 вересня внаслідок ракетних обстрілів у багатьох областях України спостерігалися перебої з електропостачанням. Зокрема, у Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Полтавській і Сумській областях.  

Зазначимо, раніше в каналах російських пропагандистів обговорювалися можливі заходи у відповідь, які має вжити країна-окупант у відповідь на контрнаступ ЗСУ. Одним із таких заходів називалися ракетні удари по комунальній та енергетичній інфраструктурі України.

Тетяна Самойлова 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube