"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
Цей пісня для кожного, хто хоча б раз горів у пожежі почуттів, які виявилися лише ілюзією. Це твоє нагадування, що завжди варто обирати себе.
Розбираємося, чи дійсно ця міра була ефективною
Локдауну в грудні не буде, «карантин вихідного дня» позитивно вплинув на захворюваність, а кількість випадків COVID-19 пішла на спад вперше з серпня цього року. Так заявляє міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Чи варто вірити цим заявам - сказати важко, адже ми вже не раз помічали, як можна легко маніпулювати статистикою, щоб показати потрібний результат.
Інформатор вирішив перевірити і заодно наочно показати, як змінювалася статистика із захворюваності коронавірусною інфекцією з початку впровадження карантину вихідного дня.
Найбільшу кількість тестувань провели якраз перед першими «карантинними вихідними». Після 14 листопада показник кількості тестів ще жодного разу не перевищив і навіть не досяг позначки у 78 тисяч. Після цього кількість тестів коливалася в межах 61-73 тисяч. К 25 листопада тестувань знову стало більше - і почалися «антирекорди», після яких кількість досліджень знову пішло на спад.
Традиційно у вихідні тестів проводять майже у два рази менше, ніж в будні дні. Відповідно і рівень захворюваності, який демонструє статистика, набагато менше. Такі показники випадають на неділю і понеділок (коли в статистику йдуть результати тестів, проведених в суботу та неділю).
На зображенні вище - яскравий приклад того, як кількість тестів впливає на кількість позитивних результатів. 6 і 7 грудня кількість досліджень майже у два рази менше після вихідних.
Графік, який у нас вийшов, ще раз доводить очевидне - чим більше тестів проводять, тим більше випадків COVID-19 виявляють, і навпаки. Істотне падіння статистики нових випадків видно тільки в ті дні, коли проводили найменше досліджень. В іншому ж, з початку карантину вихідного дня в статистиці не було серйозних падінь, зате була низка антирекордних днів після 25 листопада.
Таким чином, зниження статистики із захворюваності, судячи з усього, більше пов'язано зі зменшенням кількості тестувань, ніж з грандіозними успіхами карантинних заходів. А оптимістичні оцінки карантинних вихідних міністром Степановим здаються дещо перебільшеними.
Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров'я, станом на 7 грудня в Україні зайняті 47,7% лікарняних ліжок для пацієнтів з COVID-19. Всього в країні введено 58 994 таких ліжок.