Чи продає Україна електроенергію за кордон? В "Укренерго" спростували фейки

Україна не експортує електроенергію з 11 жовтня

Чи продає Україна електроенергію за кордон? В "Укренерго" спростували фейки
Мова йде лише про імпорт, щоб зменшити дефіцит

Інформація про те, що Україна нібито "експортує" електроенергію є фейковою. Такі заяви є наслідком російської інформаційно-психологічної операції (ІПСО). Ворог намагається будь-яким чином відвернути увагу. 

Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. За його словами, Україна не експортує електроенергію з 11 жовтня. 

"Бачу в мережі багато фейків про те, що Україна нібито "експортує" електроенергію до Угорщини та через це є дефіцит. Хочу поставити крапку в цій дискусії. Україна не експортує електроенергію з 11 жовтня", - заявив Кудрицький.

Він акцентував, що експорт електроенергії є забороненим. Він навіть фізично не може відбуватися.

"Ми навіть не розподіляємо доступ до міждержавних ліній електропередач на експорт. І це перша теза. По-друге, деякі люди апелюють до сайту ENTSO-E, де бачать технічні перетоки та часто плутають їх з комерційним експортом, не розуміючи, очевидно, сутності того, як працює з'єднана енергосистема", - звернув увагу Кудрицький.

Скріншот
Скріншот

По суті, електроенергія "мандрує" в об'єднаній україно-європейській системі. Це необхідно для того, аби забезпечувалась стабільність в енергосистемі.

"Тому Україна внаслідок цих технічних перетоків сусіднім державам нічого не передає. В українській енергосистемі через це менше електроенергії не стає, вона споживається лише в нашій країні", - зазначив Кудрицький.

Він сказав, це важливо підкреслити, тому що серед обмеження електроспоживання є невдоволення. Зокрема, серед населення.

"Коли розганяються ці фейки ми вважаємо, що це російське ІПСО, бо якщо про це говорять енергетики, вони знають картину і розуміють всю ситуацію. На тому ж самому сайті ENTSO-E можна переконатися. Але зайшовши на іншу вкладку — комерційний експорт і побачити, що він кожен день і годину становить 0 мегаватів", - додав Кудрицький.

Кудрицький підкреслив, зараз мова йде лише про імпорт, щоб зменшити дефіцит. Ці наративи покликані відвернути від одного фактору, нібито в Україні дефіцит електроенергії не через масовані ракетні атаки росіян, а через так званий "експорт".

Що цьому передувало 

5 грудня, відбулась восьма масована ракетна атака з боку окупантів на наші енергетичні об’єкти. За даними Повітряних Сил ЗСУ збито понад 60 ракет із більш ніж 70 випущених окупантами. Наразі ситуація складна, але контрольована. Енергосистема України зберегла свою цілісність, і продовжує працювати синхронно з мережею континентальної Європи. Для збереження балансу між виробництвом та споживанням електроенергії в усіх областях України ввели режим аварійних відключень.

Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в УЗ розповіли, чи скасовуватимуть потяги у разі нових блекаутів

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube