«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Нажаль, цінова стеля на нафту до цього пакету ще не увійшла
Євросоюз підтримав восьмий пакет санкцій проти росії. Він передбачає заходи, які обмежать ціну на продаж нафти в треті країни. Санкції є частиною відповіді колективного Заходу на дії кремля, зокрема, за спробу анексувати українські території.
Очільниця Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн
Очільниця Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн сказала, що нова заборона на імпорт російської продукції коштуватиме бюджету кремля 7 мільярдів євро втрачених доходів. Крім того, ЄС розширить список забороненого експорту, чим «позбавить військову машину кремля ключових технологій».
Зроблено черговий крок, щоб обмежити потік нафтодоларів до кремля
Чи не найголовнішим у черговому пакеті санкцій є те, що він створює підґрунтя для встановлення максимальної ціни на російську нафту, яку планують запровадити країни G-7 (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада), вважає The Wall Street Journal. Дипломати та офіційні особи повідомляють, що країни-члени ЄС підписали документи, які створюють необхідну законодавчу базу, але відкладають їх затвердження, поки не буде готова решта G-7.
Ця частина санкційного пакету набуде чинності після 5 грудня 2022 р. для сирої нафти та 5 лютого 2023 р. для нафтопродуктів після ухвалення додаткового рішення Радою Європи.
Уряди країн G-7, планують заборонити страхування та фінансування поставок російської нафти та нафтопродуктів, якщо вони продаватимуться дорожче, ніж встановлена ціна. Тобто ціну російської нафти на ринку диктуватиме позиція Заходу. Це суттєво вдарить по рф, оскільки понад 90 % суден у світі застраховані через лондонську асоціацію страховиків. Росія просто не матиме можливості транспортувати нафту морем, якщо не погодиться на обмеження ціни.
Вважається, що максимальна ціна включатиме собівартість продукції та невелику надбавку. Якщо задумане вдасться втілити в життя, то москва втратить свої надприбутки. Таким чином країни колективного Заходу зможуть, з одного боку, зменшити джерело фінансування російської армії, а з іншого — не створювати дефіцит енергоносіїв, що важливо для світової економіки.
Як повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела, у ЄС врахували інтереси країни з великою часткою судноплавної галузі в економіці такі, як Греція, Кіпр і Мальта й передбачили заходи щодо пом’якшення впливу санкцій.
На військово-промисловий комплекс рф накладено нові обмеження
Санкції забороняють імпорт низки товарів, включно зі сталеливарною продукцією. Під заборону підпадає вугілля, включно з коксом, певні деревні маси та папір.
Заборонили постачати у рф електронні компоненти, які використовуються у виробництві зброї. Також обмежать доступ до деяких видів пластмас та хімікатів. Буде заборонено імпорт цивільної зброї та військового транспорту та розширеного списку продукції, що використовується в авіаційній галузі.
Санкції позбавляють російську армію додаткових товарів та обладнання, які необхідні для ведення війни на території України.
Також під заборону підпадає надання російським компаніям європейськими юридичними особами послуги у сфері інформаційних технологій, розроблення архітектурних та інжинірингових проєктів, а також надання юридичні послуги. Це важливо, оскільки в перспективі послабить економіку рф, яка від них залежна.
Крім того, росіянам буде заборонено користуватися європейськими криптогаманцями, обліковими записами та послугами зберігання криптоактивів, незалежно від суми гаманця (раніше дозволялося до 10 000 євро).
До списку фізичних та юридичних осіб, які потрапляють під дію санкцій, додадуть нових членів. Йдеться, зокрема, про причетних до організації недавніх псевдореферендумів. Розширено також кількість осіб із російського оборонного сектору, тих, хто бере участь у поширенні російської пропаганди, й осіб, які допомагають кремлю обходити санкції передає Reuters.
Загалом повідомляють про близько 1000 фізичних осіб та 100 організацій, які потрапили до списків.
Ґерхард Шредер та Франсуа Фійон зуміли знайти собі гарні місця в російських компаніях після вірної служби своїм країнам
Як передає Reuters, до восьмого пакету санкцій внесено заборону європейським громадянам входити в ради директорів деяких російських державних компаній. Це стало відповіддю на суспільний резонанс, спричинений справами Ґерхарда Шредера та Франсуа Фійона — колишніх високопоставлених європейських політиків, які зайняли високооплачувані місця в російських компаніях в обмін на лояльність кремлю.
Польща та країни Балтії очікували від рішення ЄС також заборону імпорту російських алмазів. Але цього не вдалося досягти, оскільки потрібно було знайти компроміс для спільного рішення.
Анджей Садось, посол Польщі в ЄС
«Процес був важким, і нам довелося домовитися про деякі винятки, у тому числі щодо тих уже сумнозвісних кривавих діамантів», — заявив журналістам посол Польщі в ЄС Анджей Садось.
Крім того, не затвердили також повну заборону на співпрацю в атомній енергетиці і внесення в чорний список патріарха Кирила, глави Російської православної церкви.
Раніше ми писали про те, як ЄС готує новий пакет санкцій проти росії. А ще Інформатор повідомляв, що США вводять нові санкції проти рф за анексію українських територій. А також про те, як війна позначилася на бюджеті найзаможніших росіян.
Богдан Зосимчук