Євросоюз погодив 8 пакет санкцій проти росії: що в нього входить

8-й пакет санкцій ЄС проти рф прийнято

Євросоюз погодив 8 пакет санкцій проти росії: що в нього входить

Цей пакет є відповіддю на незаконну війну росії проти України. Він вводить нові заборони ЄС на імпорт вартістю 7 мільярдів євро для обмеження доходів рф, а також експортні обмеження, що ще більше позбавить військово-промисловий комплекс кремля ключових компонентів і технологій, а російську економіку — європейських послуг і досвіду.

Санкції позбавляють російську армію додаткових товарів і обладнання, а також закладає основу для впровадження обмеження цін на нафту передбаченого G7.

Що входить в 8-й пакет санкцій:

  • заборона транспортування нафти третім країнам за ціною вище встановленої стелі,
  • заборона на певні види сталевої продукції, пластику та хімікатів,
  • заборона надання IT-послуг та юридичних послуг російським організаціям.

Євросоюз погодив 8 пакет санкцій проти росії: що в нього входить 1

"Це лише частина з цього пакету санкцій, і ми вдячні за важливий крок солідарності з боку ЄС. Водночас ми очікуємо, що санкційний тиск на агресора продовжиться. Потрібно повне відключення всіх російських та білоруських банків від SWIFT, запровадження повного енергетичного ембарго, заборона входу суден під прапорами країн-членів ЄС у російські морські порти, а також припинення видачі віз для російських громадян", - повідомив на своєму каналі Денис Шмигаль. 

Що цьому передувало

Єврокомісія та G7 наприкінці вересня засудили проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областях - писав Інформатор. Уряд Швейцарії заявив, що теж готовий приєднатися до нових санкцій.

Більше інформації

Санкції ЄС проти рф виявилися ефективними. Вони завдають шкоди здатності росії виробляти нову зброю та ремонтувати існуючу, а також перешкоджають транспортуванню матеріалів.

Геополітичні, економічні та фінансові наслідки триваючої агресії росії очевидні, оскільки війна підірвала світові товарні ринки, особливо сільськогосподарської продукції та енергії. ЄС продовжує стежити за тим, щоб його санкції не впливали на експорт енергоносіїв та агропродовольчої продукції з росії до третіх країн.

Як охоронець договорів ЄС, Європейська комісія стежить за дотриманням санкцій ЄС у всьому ЄС.

ЄС єдиний у своїй солідарності з Україною та продовжуватиме підтримувати Україну та її народ разом зі своїми міжнародними партнерами, у тому числі шляхом додаткових політичних, фінансових та гуманітарних підтримок.

Нагадаємо, що Україна ввела санкції проти рф. Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції проти кількох тисяч росіян. Санкції буде застосовано й до тих громадян інших держав, які взяли участь у російському фарсі на окупованій території.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ірина Шпак

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube