Втратили понад $90 мільярдів. Як війна позначилася на бюджеті найзаможніших росіян

Найзаможніші росіяни втратили понад $90 мільярдів від початку року

Втратили понад $90 мільярдів. Як війна позначилася на бюджеті найзаможніших росіян

Сто найзаможніших росіян втратили 93,6 млрд доларів від початку 2022 року, найбільші збитки у російського олігарха Віктора Вексельберга.

Про це повідомляє російське пропагандистське видання ТАСС з посиланням на дані Bloomberg Billionaires Index.

Для порівняння, за місяць найзаможніші росіяни подвоїли свої втрати – місяць тому вони оцінювалися в 54 млрд дол.

Так, статки Віктора Вексельберга на 1 вересня 2022 року зменшилися на 11,2 млрд доларів і становили 7,24 млрд доларів – це найбільше зменшення статків серед російських мільярдерів індексу. Донедавна він був №8 у Росії за статками. Вексельберг – засновник конгломерату "Ренова" та акціонер "Русалу".

Також серед росіян з індексу, які втратили свої активи:

  • Голова ради директорів "Сєвєрсталі" Алєксєй Мордашов, який втратив 9,78 млрд дол, статки скоротилися до 19,1 млрд дол;
  • Акціонер виробника газу "Новатек" Геннадій Тимченко, який втратив 9,66 млрд дол, його статки становили 12,8 млрд дол;
  • Голова ради директорів НЛМК Владімір Лісін, статки якого зменшилися на 9,12 млрд дол до 18,9 млрд дол (єдиний із зазначених вище росіян, хто досі не під санкціями ЄС, Британії чи США);
  • Акціонер гірничо-металургійного холдингу Evraz Роман Абрамович втратив 8,26 млрд дол, на 1 вересня 2022 року його статки оцінюють у 9,74 млрд дол.

При цьому деякі росіяни наростили статки. Зокрема, ексчлен ради директорів "Фосагро" Андрій Гурієв (досі не під санкціями) збільшив статки на 1,58 млрд дол, до 9,48 млрд дол. Також зросли статки гендиректорки інтернет-магазину Wildberries Тетяни Бакальчук і акціонера холдингу USM Андрія Скоча.

Найбагатший російський бізнесмен Володимир Лісін досі не під санкціями

Російська компанія "НЛМК", яку контролює найбагатший російський бізнесмен Володимир Лісін, з 2014 року і щонайменше до 2019 року постачала сталь на державні підприємства РФ, які безпосередньо займаються виготовленням ядерної зброї. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми "Схеми".

Наголошується, що Лісін, на відміну від десятків інших найбагатших російських олігархів, досі не потрапив до санкційних списків США, ЄС та Британії. Не ввела санкцій щодо нього і Україна.

Так, журналісти проаналізували дані публічних закупівель РФ та виявили, що електротехнічна сталь корпорації Лісіна з 2014 року регулярно постачається на державні підприємства РФ, які безпосередньо займаються виготовленням ядерної зброї.

Йдеться про "Російський федеральний ядерний центр - всеросійський науково-дослідний інститут технічної фізики імені академіка Забабахіна".

 

"Журналісти знайшли контракти на постачання електротехнічної сталі у 2017 році. Інститут Забабахіна розробляє та випробовує ядерні і термоядерні боєприпаси. Також "НЛМК" співпрацював із Федеральним держпідприємством "Виробниче об'єднання "Север". Є контракти на постачання сталі 2014, 2015, 2016, 2017 і 2019 років. Після 2019 року дані про закупівлі "ВО "Север" не оприлюднювали. Основною діяльністю "Севера" є виробництво компонентів ядерних боєприпасів", - йдеться у розслідуванні.

Крім того, концерн Лісіна, як з'ясували розслідувачі, співпрацював і з іншими підприємствами оборонного комплексу РФ.

Нагадаємо, російські олігархи вже відчули наслідки санкцій для свого бізнесу та хочуть зупинити Путіна. Бізнесмени шукають шляхи впливу на диктатора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube