Чи подають у розшук за неуточнені військово-облікові дані? Розʼяснення ТЦК

Громадяни, як не оновили свої військово-облікові дані, автоматично у розшук не потрапляють, але якщо ж вони у визначений термін не прибули за повісткою - тоді ТЦК залучає поліцію до їх розшуку

ТЦК, мобілізація
У ТЦК пояснили, чи потрапляють українці без уточнених даних у розшук автоматично

Українці, які не оновили свої військово-облікові дані вчасно, не потрапляють у розшук автоматично. Але ті громадяни, які не прибули за повісткою у відведений для цього термін, порушивши таким чином військовий облік, скеровуються на розшук до поліції. Правоохоронці мають їх знайти та доставити до ТЦК.

Про те, чи потрапляють автоматично у розшук громадяни, які не уточнили військово-облікові дані, повідомив речник Полтавського ТЦК та СП Роман Істомін для "Суспільного". Він також додав, таке правило ще актуальне і зміни поки не передбачено. Водночас ті особи, хто проігнорував отримання повістки, скеровуються на доставку до поліції. 

"Якщо людина не уточнила дані, тобто не виконала вимоги закону, в розшук автоматично її не подають, принаймні поки що так. Якщо ж вона не прибула за повісткою, тоді вона подається на доставлення, тобто надсилається запит до поліції. До запиту докладається корінець повістки — частина, яка лишається в ТЦК. Це докладається до звернення, і лише після цього поліція здійснює розшукові заходи", — пояснив Істомін.

Він також запевнив що жодного списку чи бази військовозобов'язаних осіб, які відмовились оновлювати свої дані, не існує. ТЦК розглядають порушення у кожному випадку окремо.

ТЦК можуть затримувати порушників за двома сценаріями

Речник Полтавського ТЦК та СП каже, що затримувати можуть за двома ключовими сценаріями. У першому випадку йдеться про затримання осіб під час перевірки документів на блокпостах. Якщо з'ясовується, що людина не оновила свої військово-облікові дані й перебуває у розшуку за запитом ТЦК, її можуть затримати та скерувати до ТЦК. У другому випадку - людину можуть затримати за адресою її проживання. У такому разі, якщо поліція вже знає, де живе ухилянт, вона приїздить за адресою проживання для адміністративного затримання. При цьому перевірка документів не відбувається. Випадків затримання осіб, які оновили дані та виконують військовий обов'язок, за його словами, немає.

"Немає випадків, коли до громадянина, який уточнив свої дані та виконує правила військового обліку, раптово під’їжджає машина для затримання без перевірки документів, як це іноді описується в анонімних Telegram-каналах. Усі дії відбуваються відповідно до законодавства", — каже Істомін.

ТЦК не несе відповідальності за те, кому надсилають повістки

Кабмін зобов'язав поштарів особисто вручати повістки військовозобов'язаним. Адресат має з'явитися для одержання рекомендованого листа з позначкою "Повістка ТЦК" протягом трьох робочих днів. 

Якщо адресат не прийшов за листом, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку "адресат відсутній за зазначеною адресою", яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою. Не пізніше ніж протягом наступного робочого дня пошта повертає такий лист до відправника.

Водночас українців, які не забирають повістки з "Укрпошти", або ж не розписуються у їх отриманні, майже не штрафують. Причиною цього є величезна кількість подібного характеру порушень. Представники ТЦК донедавна на власний розсуд у таких випадках виносили постанову про штраф, але через перенавантаження, штрафи отримають далеко не всі. Цю ситуацію вже невдовзі планують змінити - ТЦК зможуть автоматично штрафувати тих, хто відмовився від повістки рекомендованим листом через "Укрпошту". Щобільше - доказовою базою для винесення заочного штрафу ТЦК стане саме реєстр "Оберіг".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube