Чи наважиться Лукашенко ввести білоруські війська на територію України та чим ще може допомогти путіну - думка Ігара Тишкевича

Лукашенко, як і раніше, боїться влазити у війну проти України повною мірою

Чи наважиться Лукашенко ввести білоруські війська на територію України та чим ще може допомогти путіну - думка Ігара Тишкевича
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко

Аналізуючи візит міністра оборони росії Сергія Шойгу в Білорусь 4 грудня, експерт Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич, вважає, що попри мрії Москви, вірогідність того, що білоруське військо перейде український кордон, мінімальна. Щоправда білоруський диктатор має інші шляхи військової допомоги своєму російському колезі. 

 

 “Лукашенко дуже боїться залучення білоруської армії у війну в Україні. Соціологія показує, що це рішення буде смертельним для нього. І з точки зору утримання влади, і з точки зору небезпеки елітного заколоту. Тобто ввести білоруські війська в Україну небезпечно для життя Лукашенка. Тому він буде петляти по достаннього”, - каже Ігар Тишкевич.

Експерт звертає увагу на те, що офіціальний Мінськ досі не признав те, що росія називає “своїми новими кордонами”. На його думку, якщо таке визнання відбудеться (а кремль буде тиснути на Лукашенка з цього приводу), виникають нові зобов’язання, передбачені умовами військового співробітництва в рамках Союзної держави.

“Тобто на сьогодні вірогідність того, що білоруська армія розпочне війну в Україні, дуже мала. Вірогідність ракетних ударів з території Білорусі залишається високою. Крім того, у Лукашенко є інші шляхи військової допомоги путіну”, - відзначив Ігар Тишкевич.

Підготовка мобіків, виготовлення форми та ремонт техніки

“Продовжується підготовка російських мобіків на білоруських полігонах. Справа в тому, що загальна кількість військовослужбовців Росії на початок року було 1,1 млн осіб. Говорять, що під час мобілізації призвали близько 300 тисяч. Чи розраховані російські полігони, щоб їх прийняти? Як свідчать дописи в російських ЗМІ та соцмережах, не дуже. При цьому мобілізація не зупиняється, вона продовжується. Одних мобиків вбивають, інші приходять на зміну. Одночасно на білоруських полігонах може навчатися 25-30 тисяч людей. Перша їхня хвиля має скоро вибути на фронт”, - каже Ігар Тишкевич.

У Росії є проблеми з ремонтом техніки. Їх намагаються вирішити, використовуючи білоруську виробничу базу. Також Лукашенко заявляв про аптечки та пошив форми. З цим російська промисловість не дуже справляється, про що пишуть і російські ЗМІ.

Постачання зброї

На думку Ігара Тишкевича, росія хотіла б отримувати від Білорусі зброю, але на заваді - стосунки Білорусі з Китаєм та Туреччиною. Експерт перелічує позиції, які цікавлять москву:

  •  Системи по боротьбі з безпілотниками “Гроза”. Тут усе впирається у позицію Туреччини. Вона не зацікавлена в тому, щоб у Росії з'явилася зброя, які показала певну ефективність у боротьбі з Байрактарами. А враховуючи, що Туреччина та Азербайджан для Білорусі – контрабандний коридор для торгівлі нафтопродуктами та частково добривами – Лукашенко уважно прислухатиметься до турецьких партнерів. Тим більше, що він сподівається врівноважити впливом Туреччини, що зростає, вплив російської федерації. 
  • Високоточні ракетні системи "Полонез". Вони мають китайську елементну базу. І без згоди Пекіна їх не передадуть. 
  • Засоби зв’язку. Білорусь в них дійсно сильна, а росії вони необхідні. 
  • Високоточні снаряди. Білорусь нещодавно завершила роботу над високоточним снарядом та готова запропонувати його зовнішнім покупцям. Йдеться про “Луч-2”. Він ближчий до характеристик “Ескалібура”, ніж російські аналоги. Білорусь може виробляти певну кількість цієї зброї. Щоправда, не виключено, що ця зброя має китайську елементну базу. Що може унеможливити її передачу росії.

 Виробництво на території Білорусі безпілотників та ракет

Наприкінці листопада прем'єр-міністр Білорусі Роман Головченко здійснив візит до Ірану та Сирії. Там говорили про промислову взаємодію. 

“На цій зустрічі йшлося про те, що частина іранського озброєння, яке хоче купити росія, збиратиметься на території Білорусі. Іран побоюється ще одного санкційного удару, а Білорусь не надто шкода. Йдеться про виробництво безпілотників”, - каже Ігар Тишкевич.

Експерт нагадує, що раніше Білорусь активно шукала можливість одержати ракети середньої дальності: до 500 км. 

“Три роки тому стався ракетний удар Ізраїлю по одному із НДІ під Дамаском, знищивши сирійський центр розробки ракетної техніки. Цікаво, що серед загиблих там були інженери з Ірану та Білорусі, із системи “Держвоєнпром”. Офіційна версія білоруської сторони полягала в тому, що вони поїхали у Сирію, що воює, у відпустку. Тоді це пояснення прокотило. Але з огляду на те, що Головченко знову поїхав до Сирії та Ірану, не виключено, що там йдеться про ракетну техніку”, - каже Ігар Тишкевич.

На думку експерта, все це підвищує токсичність Лукашенка, ще міцніше пов’язує Мінськ та Москву та погіршує стосунки Білорусі з Туреччиною та Китаєм, що може бути небезпечно.

Як раніше повідомляв Інформатор, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Україна може бути знищена, якщо не погодиться на умови рф. При цьому, він додав, що закінчення війни не залежить від росії.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube